TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 01.03.2019
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Profesor Mounir Tarek, jeden z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny chemii obliczeniowej, biofizyki i modelowania molekularnego, przyjedzie do Wrocławia w dniach 1-2 marca na zaproszenie Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich
Prof. Mounir Tarek poprowadzi następujące spotkania:
1 marca, godz. 15.45 – sesja bioinformatyczna z wykładem "Drug delivery through cell membranes: What can we learn from Molecular Dynamics simulations"
Miejsce: sala wykładowa im. L. Kuczyńskiego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich (ul. Borowska 211)
2 marca, godz. 15.30 – seminarium "Molecular Dynamics Simulation in cell membrane design and prediction"
Miejsce: sala seminaryjna Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich (ul. Borowska 211A)
Liczba miejsc ograniczona: zapisy na seminarium: 3wsm2019@gmail.com
2 marca, godz. 17.00 – warsztaty "Basis of molecular dynamics simulation and applications"
Miejsce: sala seminaryjna Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich (ul. Borowska 211A)
Liczba miejsc ograniczona: zapisy na seminarium: 3wsm2019@gmail.com
Prof. Mounir Tarek jest dyrektorem Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) Uniwersytetu Lotaryńskiego w Nancy we Francji. Posiada dyplom z fizyki na Uniwersytecie w Paryżu oraz dyplom z modelowania molekularnego na Uniwersytecie w Pensylwanii. Jest jednym z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny chemii obliczeniowej, biofizyki i modelowania molekularnego – ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów transportu jonów przez błony komórkowe oraz związanych z tym białek i kanałów jonowych. Pionier w tematyce oddziaływania impulsowego pola elektrycznego oraz sonoporacji na dwuwarstwy lipidowe w kontekście symulacji metodami dynamiki molekularnej.
Badania własne profesora oraz grupy z Uniwersytetu Lotaryńskiego publikowano w licznych czasopismach i książkach. Mounir Tarek jest też autorem 182 publikacji, edytorem w czasopiśmie Frontiers in Pharmacology oraz promotorem trzynastu doktoratów na Uniwersytecie Lotaryńskim i sześciu międzynarodowych.
Profesor corocznie prowadzi warsztaty z dynamiki molekularnej w Lublanie (EBTT), a od wielu lat dodatkowo dzieli się swoją wiedzą na sympozjach Międzynarodowego Towarzystwa Bioelektrochemicznego oraz na światowych kongresach dotyczących elektroporacji (World Congress on Electroporation).
Profesor przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w ramach programu Visiting Professors. Jest to cykl wizyt naukowców, artystów i ludzi biznesu z całego świata, którego celem jest m.in. wymiana wiedzy i doświadczeń między naukowcami z Dolnego Śląska i zagranicznymi gośćmi. Program powstał z inicjatywy prezydenta miasta oraz Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Za jego realizację odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »