TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 17.04.2023
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr
Godzina: 13:00
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl
isn@pwr.edu.pl
Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w medycynie? Opowie o tym kolejny wykładowca Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego – prof. Andrzej Grzybowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny ekspert w dziedzinie okulistyki i chirurgii zaćmy.
Na wykład „Sztuczna inteligencja i medycyna” zapraszamy 17 kwietnia do Centrum Kongresowego PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Początek o godz. 13.
Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem serwisu Evenea.
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski jest kierownikiem Katedry Okulistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, założycielem i inicjatorem projektów Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki "Okulistyka 21". Specjalizuje się w sztucznej inteligencji w okulistyce, chirurgii zaćmy, leczeniu prezbiopii oraz chorób siatkówki. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie zapobiegania i leczenia krótkowzroczności u dzieci (współautor rekomendacji Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego).
Prof. Andrzej Grzybowski to jedyny polski okulista w rankingu TOP 2% najlepszych światowych naukowców w 2019 i 2020 roku przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda. Według Expertscape worldwide ranking znajduje się na pierwszym miejscu na świecie w zakresie zaćmy i operacji zaćmy oraz na trzecim w zakresie zapaleń wnętrza gałki ocznej.
Był profesorem wizytującym w Sun Yat-sen University of Medical Sciences, Guangzhou, Chiny oraz Dalhousie University, Halifax, Kanada.
Autor i współautor ponad 600 artykułów naukowych w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, członek wielu towarzystw naukowych, w tym Academia Europaea, Europejskiego Towarzystwa Badań Narządu Wzroku (EVER), Europejskiej Akademii Okulistyki i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Retinologicznego (Euretina).
W 2021 r. wydał książkę „Artificial Intelligence in Ophthalmology” (Springer). Laureat Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej oraz Nagrody Founders’ Award przyznawanej przez International Society for Refractive Surgery (ISRS). Otrzymał także Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.
W ramach ISN byli u nas już m.in. znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, architekt Zeev Baran – Honorowy Konsul Generalny RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M czy biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz.
W czasie pandemii wykłady online wygłosili: prof. Joseph Weiler, który opowiadał o sekretnym życiu pszczół oraz prof. Małgorzata Kossowska specjalizująca się w badaniu różnych procesów zachodzących w społeczeństwie.
Na PWr gościliśmy też prof. Krzysztofa Matyjaszewskiego z Carnegie Mellon University w Pittsburghu, który specjalizuje się w chemii polimerów, prof. Adama Bodnara z Uniwersytetu SWPS w Warszawie czy Artura Chmielewskiego – konstruktora sond kosmicznych NASA.
W tym roku akademickim wykłady wygłosili już: Shigeru Ban, laureat Nagrody Pritzkera (o projektach architektonicznych dla ofiar katastrof i wojen), ambasador Austrii Andreas Stadler (o nowych wyzwaniach dla Europy) i prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology (o etycznym aspekcie rewolucji technologicznej i sztucznej inteligencji).
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »