TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

ISN: Prof. Joanna Rymaszewska o metodach stymulacji mózgu

Data: 29.03.2023
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr
Godzina: 11:30
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl isn@pwr.edu.pl

O zdrowiu psychicznym, metodach stymulacji mózgu i psychosomatyce opowie prof. Joanna Rymaszewska, specjalistka psychiatrii z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Będzie ona prelegentką kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr.

Wykład „Zdrowie psychiczne w rękach neuronauki i naszych własnych" odbędzie się 29 marca w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godz. 11.30.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem serwisu Evenea.

Zapisz się


joanna_rymaszewska.jpgProf. dr hab. n. med. Joanna Rymaszewska jest specjalistką psychiatrą z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (którą kierowała w latach 2016-2022), ale też lekarką z ponad 26-letnią praktyką. Prowadzi badania naukowe i realizuje wiele projektów, w tym międzynarodowych – programy ramowe UE, JPND, COST, MSC Horizon 2020. Ma na swoim koncie publikacje naukowe i podręczniki z zakresu metody neurostymulacji w zaburzeniach psychicznych, psychiatrii konsultacyjnej, wieku podeszłego oraz zdrowia społecznego.

Prof. Rymaszewska jest przewodniczącą corocznej krajowej konferencji „Psychiatria - Dialogi interdyscyplinarne”, członkinią zarządu towarzystw naukowych - European Association of Psychosomatic Medicine oraz INTERDEM (pan-European network of researchers on Psychosocial Interventions in Dementia). Należy do Rady Naukowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Komisji Bioetycznej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

Jest promotorką 17 zakończonych doktoratów oraz 9 aktualnie realizowanych przewodów doktorskich.

Wśród otrzymanych nagród za najcenniejsze uważa zaszczytny tytuł „Aktywny w walce z depresją” przyznany przez Stowarzyszenie Aktywnie przeciwko depresji, Warszawa (2019), medal Merito de Wratislavia 2022 oraz tytuł „Wrocławianka roku 2022” w kategorii naukowo-badawczej.

grafika z logo ISN

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W ramach ISN byli u nas już m.in. znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, architekt Zeev Baran – Honorowy Konsul Generalny RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M czy biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz.

W czasie pandemii wykłady online wygłosili: prof. Joseph Weiler, który opowiadał o sekretnym życiu pszczół oraz prof. Małgorzata Kossowska specjalizująca się w badaniu różnych procesów zachodzących w społeczeństwie.

Na PWr gościliśmy też prof. Krzysztofa Matyjaszewskiego z Carnegie Mellon University w Pittsburghu, który specjalizuje się w chemii polimerów, prof. Adama Bodnara z Uniwersytetu SWPS w Warszawie czy Artura Chmielewskiego – konstruktora sond kosmicznych NASA.

W tym roku akademickim wykłady wygłosili już: Shigeru Ban, laureat Nagrody Pritzkera (o projektach architektonicznych dla ofiar katastrof i wojen), ambasador Austrii Andreas Stadler (o nowych wyzwaniach dla Europy) i prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology (o etycznym aspekcie rewolucji technologicznej i sztucznej inteligencji).

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję