TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 10.12.2019
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr, bud. D-20
Laureat prestiżowej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019 – prof. Marcin Drąg – wygłosi otwarty wykład na Politechnice Wrocławskiej. Profesor opowie o nowoczesnych metodach w diagnostyce chorób cywilizacyjnych.
Spotkanie odbędzie się 10 grudnia w Centrum Kongresowego PWr (bud. D-20, Janiszewskiego 8), początek o godzinie 14. Wstęp wolny. Wymagana jest rejestracja na portalu evenea.
Prof. Marcin Drąg specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. W ramach Interdyscyplinarnego Seminarium naukowego wygłosi wykład pt. „Naukowy fishing” w diagnostyce chorób cywilizacyjnych.
Profesor pracuje w Zakładzie Chemii Bioorganicznej PWr. Jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Profesor pracował na uczelniach we Włoszech, Austrii, Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest związany z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii.
W pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów proteolitycznych (proteaz). Odpowiadają one za rozwój większości chorób cywilizacyjnych. Na swoim koncie ma już dziewięć patentów i blisko 110 prac naukowych opublikowanych w najwyższej klasy czasopismach (ponad 2 tys. cytowań, wskaźnik Hirscha=28). Jest laureatem tegorocznej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, tzw. polskiego Nobla.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 roku. Jest to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań.
W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk – wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków – prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth - amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz (jego wykład dotyczył mikro-ewolucji komórek nowotworowych), prof. Alferd Forchel z Uniwersytetu w Würzburgu, założyciel Muzeum Architektury we Wrocławiu – prof. Olgierd Czerner, prof. Agnieszka Dobrzyń z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, światowej sławy matematyk z University College Dublin – prof. Frédéric Dias, a także dr hab. Marek Wroński, zajmujący się tropieniem nierzetelności w badaniach naukowych, prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke czy prof. Dick van Gameren z Politechniki w Delft – architekt i urbanista.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »