TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – prof. Dick van Gameren

Data: 17.10.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. A-1

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl otwartych wykładów w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej. Gościem pierwszego spotkania będzie wybitny architekt i urbanista - prof. Dick van Gameren z Delft.

dick_van_gameren.jpgProfesor Dick van Gameren specjalizuje się w dziedzinie kształtowania środowiska mieszkaniowego w kontekście dynamicznego wzrostu miast w krajach rozwijających się (jak Azja czy Afryka).

Naukowiec ukończył z wyróżnieniem Wydział Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Delft w 1988 roku. Od roku 1993 współtworzył pracownię De Architectengroep w Amsterdamie, w 2005 założył Dick van Gameren architecten. Od roku 2013 jest partnerem w słynnej grupie Mecanoo Architecten. Przez lata zrealizował liczne projekty architektoniczne oraz urbanistyczne np. innowacyjne zespoły mieszkaniowe położone w amsterdamskich dzielnicach Oostelijk Havengebied, Ijburg czy Westelijke Tuinsteden.

Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Aga Khan Award (2007 r.) za projekt ambasady holenderskiej w Etiopii czy Rijnlandse Architectuurprijs za projekt domów studenckich w Lejdzie.

Równolegle z pracą projektową Dick van Gameren prowadzi badania naukowe w zakresie architektury mieszkaniowej. Profesurę na Wydziale Architektury i Środowiska Zbudowanego w Delft otrzymał w roku 2006, a od roku 2009 był kierownikiem Departamentu Architektury, zaś w roku 2019  został dziekanem wydziału. Jest autorem wielu publikacji naukowych i redaktorem specjalistycznego magazynu naukowego DASH (Delft Architectural Studies on Housing).

Profesor Dick van Gameren na Politechnice Wrocławskiej wygłosi 17.10 wykład pt.” The inclusive city. Rapid urbanisation and the global quest for affordable housing". Odbędzie się on w auli PWr (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 14.

Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych (będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem serwisu Evenea.pl.

logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 toku. Jest to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań.

W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki - prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków - prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer - światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth - amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz (jego wykład dotyczył mikro-ewolucji komórek nowotworowych), prof. Alferd Forchel z Uniwersytetu w Würzburgu, założyciel Muzeum Architektury we Wrocławiu – prof. Olgierd Czerner, prof. Agnieszka Dobrzyń z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, światowej sławy matematyk z University College Dublin - prof. Frédéric Dias, a także dr hab. Marek Wroński, zajmujący się tropieniem nierzetelności w badaniach naukowych czy prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję