TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Trwa nabór do projektu ULISSES. Zgłoś się i zadbaj o rozwój oceanów

Data: 16.01.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

ulisses-site_banner.jpg

Studiujesz na PWr? Tylko do 25 stycznia możesz zgłosić się do interdyscyplinarnego projektu badawczego, w którym zajmiesz się rozwiązaniem ważnego wyzwania związanego ze zrównoważonym rozwojem oceanów.

ULISSES (University of Lisbon Interdisciplinary Studies on Sustainable Environment and Seas) to projekt Uniwersytetu w Lizbonie, który zapewnia studentkom i studentom z dziewięciu europejskich uczelni zrzeszonych w sieci UNITE!, głęboką wiedzę na temat problemów związanych z oceanami. Zajmą się tym wspólnie, tworząc jeden interdyscyplinarny i międzynarodowy zespół.

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyć w tym projekcie mogą studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej. 

Zgłoś się już dziś!

Wspólnie z kolegami i koleżankami zajmą się opracowaniem innowacyjnych technik, które mogą przyczynić się do rozwiązania ważnego wyzwania związanego ze zrównoważonym rozwojem oceanów. Najpierw, przez dziesięć tygodni, wezmą udział w fazie przygotowawczej, która zostanie przeprowadzona w formule online. Przez kolejne trzy tygodnie, już stacjonarnie, spotkają się z resztą zespołu na Uniwersytecie Lizbonie i wspólnie zaczną konkretne prace nad konkretnymi rozwiązaniami.

Kalendarium projektu ULISSES 2023

16 stycznia, godz 18 - sesja informacyjna, w czasie których otrzymasz wszystkie odpowiedzi, na pytania dotyczące projektu,

17 stycznia, godz. 14 - sesja informacyjna, w czasie których otrzymasz wszystkie odpowiedzi, na pytania dotyczące projektu,

25 stycznia - ostateczny termin przesyłania zgłoszeń, 

13 luty-21 kwietnia - faza przygotowawcza (online),

3-21 lipca - faza projektowa (na Uniwersytecie w Lizbonie).

Dlaczego warto dołączyć do ULISSES?

  • będziesz pracował nad fascynującym projektem w międzynarodowym i interdyscyplinarnym zespole, wspieranym przez naukowców i specjalistów z wielu dyscyplin,
  • pogłębisz swoją wiedzę na temat oceanu i jego znaczenia dla zrównoważonego rozwoju naszej planety,
  • poszerzysz perspektywy rozwoju swojej kariery.

Na zakończenie będziesz bogatszy w wiedzę o:

  • podstawach różnych dyscyplin związanych z nauką o oceanach;
  • głównych zasadach materiałoznawstwa związanego z polimerami;
  • wpływie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi na metabolizm układów biologicznych;
  • podstawowe zasady robotyki i projektowania autonomicznych pojazdów do eksploracji mórz;
  • podstawowe techniki recyklingu materiałów i zasady gospodarki o obiegu zamkniętym;
  • metody zarządzania projektami.

Udział w projekcie jest bezpłatny (o dofinansowanie kosztów na podróż studenci mogą się ubiegać w ramach stypendium programu Erasmus+).

Masz dodatkowe pytania? Prześlij je do organizatorów

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję