TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 19.05.2025
Zrównoważony rozwój, ochrona powietrza i woda w mieście to tematy, które zgłębia w swoich filmach edukacyjnych Wydział Inżynierii Środowiska PWr. Materiały razem ze scenariuszami lekcji powstały z myślą o szkołach średnich. Można je bezpłatnie pobrać ze strony wydziałowej.
Wideo i dodatkowe materiały można wykorzystać do pracy w grupach w ramach lekcji lub do samodzielnej nauki.
Filmy stworzyli naukowcy z Wydziału Inżynierii Środowiska. Powstały przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Wideo „Zrównoważony Rozwój” odpowiada na pytania: Zrównoważony, czyli jaki? Jakie działania podejmować na rzecz zrównoważonego rozwoju dla ochrony środowiska, rozwoju gospodarki i wysokiej jakości życia społeczeństwa? Co dzięki temu zyskujemy? Jakie znaczenie mają nasze działania dziś i w przyszłości?
Wideo „Ochrona powietrza” mówi o tym: Dlaczego zła jakość powietrza jest problemem? Skąd pochodzą zanieczyszczenia powietrza? Jakie działania naprawcze i zaradcze są realizowane? Co możemy zrobić dla ochrony powietrza?
A wideo „Woda w mieście” składa się z dwóch części.
Pierwsza mówi o tym: Jak ludzkość zmieniła obieg wody? Jak rozumieć ślad wodny? Dlaczego dziś musimy oczyszczać wodę przed spożyciem? Czym jest miejski obieg wodny? Dlaczego oszczędzając wodę, oszczędzamy energię? Skąd biorą się zanieczyszczenia wody i jak z nimi walczyć?
Druga z kolei tłumaczy: Czym jest zrównoważone zarządzanie wodą? Jak wykorzystać wodę szarą? Do czego służy błękitno-zielona infrastruktura? Woda deszczowa w mieście to skarb czy utrapienie? Jak zmian klimatu wpływa na dostępność wody? Jak chronić zasoby wody?
Wideo razem ze scenariuszami lekcji, opisami treści i grafikami można pobrać ze strony wydziału.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »