TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 10.04.2025
W czwartek, 22 maja, rozpoczną się Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego 2025. To interdyscyplinarne wydarzenie naukowo-edukacyjne, a na wykłady, warsztaty, prelekcje i spotkania z badaczami i badaczkami zapraszamy na wrocławskie uczelnie.
W programie wydarzenia znalazły się warsztaty, spacery edukacyjne, wykłady, panele dyskusyjne oraz sesje tematyczne prowadzone przez ekspertki i ekspertów reprezentujących wrocławskie uczelnie: Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademię Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Wrocławski.
Zróżnicowana tematyka obejmuje m.in. zagadnienia związane z projektowaniem odpowiedzialnym klimatycznie, edukacją ekologiczną, gospodarowaniem zasobami wodnymi, bioróżnorodnością, zieloną energią, problematyką smogu i jego wpływu na zdrowie, a także miejskimi strategiami adaptacyjnymi.
Szczególna uwaga poświęcona zostanie również wyzwaniom zrównoważonego systemu żywnościowego — od lokalnej produkcji i odpowiedzialnej konsumpcji, po kwestie marnowania żywności i bezpieczeństwa żywieniowego w kontekście zmieniającego się klimatu.
Ważnym elementem tegorocznej edycji będzie również wydarzenie poświęcone cargo-rowerom, jako przykładzie rozwiązań w transporcie miejskim w kontekście rowerowych dostaw jako części systemu miejskiej logistyki. Istotnym nurtem refleksji będzie także zarządzanie — zarówno w kontekście polityk miejskich i regionalnych, jak i działań podejmowanych przez organizacje, instytucje publiczne oraz sektor prywatny. Omawiane będą m.in. strategie adaptacyjne, zrównoważone modele rozwoju oraz innowacje organizacyjne wspierające realizację celów środowiskowych.
Łącznie zaplanowano ponad 30 wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorczyń i odbiorców — głównie: studentek i studentów, pracowniczek i pracowników naukowych, praktyczek i praktyków, uczennic i uczniów szkół średnich oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką klimatyczną.
Dni Klimatu potrwają do 24 maja, ale wydarzanie towarzyszące zaplanowano również na 2 i 4 czerwca.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »