TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Robert Krzaczyński

Data: 28.01.2021

Absolwent automatyki i robotyki oraz informatyki, od niedawna Microsoft Learn Student Ambassador, na Instagramie jako bush_dev , dzieli się też wiedzą na stronie bush-dev.com

Robert Krzaczynski„W liceum absolutnie nie sądziłem, że w przyszłości będę programistą. W głowie miałem taką stereotypową wizję programowania – wyobrażałem sobie, że to drętwe klepanie kodu przez cały dzień. Nuda i bezbarwne życie. Bardzo mnie to dzisiaj śmieszy. Ale ze względu na to przekonanie poszedłem najpierw na automatykę i robotykę. Pomyślałem, że tam programowania będzie mało, a więcej pracy przy maszynach. Na szczęście kierunek okazał się bardzo przekrojowy i w przedostatnim semestrze – choć z dużymi wątpliwościami – wybrałem specjalizację związaną z programowaniem. Nie wiedziałem, czy to dobry pomysł, bo przecież dopiero na studiach zacząłem pisać kod, a wielu robi to dużo wcześniej. Myślałem, że będę miał tyły. Ale to było to! Wciągnąłem się i wiedziałem, że chcę się tym zajmować zawodowo. Dlatego na studia magisterskie wybrałem już informatykę.

Dzisiaj wiem, że nuda to ostatnia rzecz, jaką można powiedzieć o branży IT. Ten sektor jest ogromny i stale się rozwija, zawód programisty jest dla osób, które nie lubią stać w miejscu, ciągle chcą robić coś nowego i rozwiązywać kolejne problemy. Sam często »cierpię« na nadmiar możliwości. Jest tyle dróg, które mógłbym wybrać: Czego się uczyć? W czym się specjalizować? Co nowego poznawać? Nie da się wszystkiego na raz, trzeba decydować.

W pracy zajmuję się tworzeniem aplikacji webowych. Dostarczamy systemy, które przykładowo zbierają dane z liczników pomiarowych, np. gazu czy energii elektrycznej. Aplikacje te wykorzystywane są m.in. do przetwarzania danych, tworzenia raportów czy zestawień. Programuję zarówno ich część wizualną, jak i tą związaną z logiką czy procedurami bazodanowymi.

Jestem też entuzjastą uczenia maszynowego, w które wkręciłem się na studiach. Uczenie komputera, by później sam wyciągał wnioski, jest fascynujące. W przyszłości chciałbym połączyć z tym swoją pracę, np. tworząc inteligentne rozwiązania do różnych oprogramowań".

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję