TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 27.03.2024
O powstawianiu nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych opowiadała dr Karolina Ćwiek-Rogalska z Instytutu Slawistyki PAN. Była ona kolejną prelegentką Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr. Badaczka 17 kwietnia wygłosiła wykład pt. „Miastowtóry - podwójne życie odzyskanych miast”.
Dr Karolina Ćwiek-Rogalska jest antropolożką kulturową i bohemistką. Zajmuje się antropologią rzeczy i krajobrazu, prowadzi badania terenowe w Polsce i w Czechach. Interesują ją procesy powstawania nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych, czyli takich, z których wysiedlono dotychczasowych mieszkańców, a w ich miejsce przybyli nowi.
Przykładami, które bada, są Pomorze Środkowe oraz zachodnie i północne Czechy. Kierowniczka ERC StG "SpectralRecycling", laureatka nagrody NCN w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce (2023) oraz nagród naukowych tygodnika "Polityka" (2022). Stypendystka Fundacji Fulbrighta, FNP, NAWA i MNiSW.
(fot. Leszek Zych/Polityka)
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »