TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zaczęli w Marsylii, niedługo będą na PWr. Ruszył kolejny rok nauki na unikatowym kierunku

cne_plaskie.jpg

Od czterech lat nasza uczelnia, wspólnie z uniwersytetami z Francji i Włoch, kształci specjalistów w dziedzinie Chemical Nano-Engineering w ramach programu Erasmus Mundus Joint Master Degree. W Marsylii naukę rozpoczęło kolejnych 19 studentów.

Erasmus Mundus Joint Master Degree Chemical NanoEngineering (CNE) to międzynarodowe studia magisterskie, które zapewniają szerokie interdyscyplinarne kształcenie w prężnie rozwijającej się dziedzinie nanoinżynierii i nanotechnologii. Absolwenci tego kierunki uzyskują szerokie kompetencje w pracy z obiektami i układami o skali nano, zarówno eksperymentalne w syntezie i charakteryzacji fizykochemicznej, jak i teoretyczne i numeryczne niezbędne w ich projektowaniu.

Oprócz Politechniki Wrocławskiej w programie uczestniczą także dwie inne uczelnie, Uniwersytet Aix-Marseille University (Francja) – koordynator projektu oraz Uniwersytet Tor Vergata w Rzymie (Włochy). Trzy pierwsze semestry są wspólne dla wszystkich studentów, którzy spędzają po jednym semestrze w Marsylii, we Wrocławiu i w Rzymie, a ostatni semestr studiów jest przeznaczony na realizację pracy magisterskiej w jednej z uczelni partnerskich bądź instytucji stowarzyszonej.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku nauki na uczelni w Marsylii dyplomy ukończenia studiów wręczono piętnaściorgu studentów z trzynastu krajów świata, którzy zakończyli właśnie dwuletni cykl nauki. Publiczna prezentacja pracy magisterskiej i egzamin dyplomowy przeprowadzone zostały kilka dni wcześniej, a Wydział Chemiczny reprezentowali w komisji prof. Szczepan Roszak, dr hab. inż. Piotr Rutkowski, prof. uczelni oraz dr inż. Elżbieta Zienkiewicz, prof. uczelni.

cne_plaskie2.jpg

Absolwenci wysokiej klasy

Poznanie kultur i języków trzech bardzo różnych europejskich miast, a także kilku krajów, z których pochodzą ich koleżanki i koledzy, konieczność dostosowania się do różnych systemów nauki, nabranie pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim, to najczęściej wymieniane przez absolwentów pozamerytoryczne zalety studiowania w ramach programu Chemical Nano-Engineering.

– Cieszy nas fakt, że większość z nich planuje kontynuować naukę na studiach doktoranckich, to pokazuje, jak dobrzy kandydaci do nas trafiają – mówi prof. Szczepan Roszak z Wydziału Chemicznego PWr – Najlepsi tegoroczni absolwenci będą realizowali swoje prace doktorskie w tak uznanych ośrodkach jak Uniwersytet w Cambridge, KU Leuven, Uniwersytet w Walencji czy Uniwersytet Aix-Marseille.

newsletter

W trakcie ceremonii byli już studenci kierunku CNE docenili ogromne zaangażowanie wszystkich partnerów, koordynatorów i wykładowców w przygotowanie i prowadzenie nauki, także w trudnym czasie pandemii. Szczególnym uznaniem został obdarzony koordynator całego projektu na PWr, prof. Bogdan Kuchta z Wydziału Chemicznego.

Nowi studenci, nowy nabór

cne3.jpg

Kilka dni przed inauguracją w Marsylii rozpoczął się tradycyjny tydzień wstępny dla nowych studentów. – Było to dla nich nie tylko pierwsze spotkanie z innymi uczestnikami programu, ale także możliwość poznania przedstawicieli trzech partnerskich uczelni, w których będą przebywali w kolejnych czterech semestrach nauki – mówi prof. Piotr Rutkowski.

A już wkrótce rozpocznie się kolejny, szósty już nabór na ten unikatowy kierunek. Chętni do rozpoczęcia i kontynuowania kształcenia w latach 2023-2025 mogą aplikować od listopada 2022 r. do lutego 2023 r.

– Każdego roku możemy przyjąć dwadzieścia osób, a na 17 najlepszych kandydatów czekają specjalne stypendia – zachęca prof. Elżbieta Zienkiewicz z Wydziału Chemicznego.

Tutaj znajdziesz:

szczegółowe informacje o programie           opis prowadzonych kursów 

Kontakt na PWr:

Dr hab. inż. Piotr Rutkowski, prof. uczelni
Dr inż. Elżbieta Zienkiewicz, prof. uczelni

cne_uczelnie.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję