TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.12.2023 Kategoria: aktualności ogólne, przedsiębiorczość, współpraca z przemysłem
„Bikecheck.net”, platforma integrująca rynek rowerowy to pomysł, który zwyciężył w trzeciej edycji programu preinkubacyjnego „Grow Up Tech”. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr już zaprasza na kolejną odsłonę projektu.
„Grow Up Tech” to program, który daje szansę studentom i doktorantom na rozwinięcie lub dopracowanie swojego projektu biznesowego. Mogą to być startupy, ale też osoby mające ciekawy pomysł i szukające sposobu na jego realizację.
W jego trakcie uczestnicy mogą skorzystać z szerokiego pakietu usług podstawowych m.in. wsparcia organizacyjnego, przestrzeni do pracy, mentoringu, konsultacji finansowych, prawnych, księgowych i podatkowych oraz doradztwa w obszarze marketingu, sprzedaży i własności intelektualnej oraz pięciu warsztatów merytorycznych.
W trakcie Demo Day uczestnicy zaprezentowali w sumie sześć projektów. Wszystkie pomysły oceniało jury, w skład którego weszli dr inż. Wojciech Wodo z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, CEO 360 Degrees, Aleksandra Hamryszak, współzałożycielka TechSHEroes, Katarzyna Can, założycielka Hola HR, Jakub Cendrowski, dyrektor INQUBE – Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Pawlos Mandzios, CEO Faros Investments, MedTech Holding, SMD Group oraz Konrad Krajewski, współtwórca takich firm jak BIOTTS, GENOMTEC i TERRABIO.
Najwyżej oceniono projekt „Bikecheck.net”, czyli platformy integrującej rynek rowerowy, która umożliwia użytkownikom tworzenie, sprawdzanie i kupowanie komponentów do swoich rowerów. Autorami rozwiązania są Paweł Główczewski, Anna Schmidt i Adam Suchożebrski.
Przyznano także wyróżnienie, które trafiło do autorów projektów „Zaplanuj wypad” – Piotra Graczyka, Dawida Wolkiewicza, Zofii Żukowicz, Mirosława Retkiewicza, Dominiki Gawary i Aleksandra Atamańczuka. Opracowali oni wirtualny przewodnik, który dzięki wykorzystaniu modelu sztucznej inteligencji dopasowuje trasę zwiedzania do preferencji użytkownika. Program działa w aplikacjach na iOS i Android.
Podczas wydarzenia o wyzwaniach, jakie spotyka na swojej drodze przedsiębiorca, opowiedział Bartłomiej Postek z Hanza Group, a dr inż. Mateusz Molasy z Wydziału Mechanicznego przedstawił najważniejsze założenia projektu Deetechtive na rok 2024.
Obecnie trwa już rekrutacja do czwartej edycji programu. Mogą w nim wziąć udział osoby, które mają pomysł na produkt lub usługę, chcą zweryfikować pomysł na biznes i poznać tajniki wystąpień publicznych.
W czasie trzymiesięcznego programu uczestnicy zdobędą wiedzę nie tylko dotyczącą zakładania oraz prowadzenia własnej firmy, ale też budowania modelu biznesowego czy strategii marketingowej.
Aplikować może osoba fizyczna, zespół posiadający pomysł biznesowy rozwiązujący istniejące problemy gospodarki, techniki lub technologii lub zarejestrowany start-up. Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie AIP PWr.
Program „Grow Up Tech” jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu IDEATION finansowanego przez European Institute of Innovation & Technology – jedną z wiodących instytucji Unii Europejskiej w zakresie wspierania innowacji i przedsiębiorczości. Program jest bezpłatny dla uczestników.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »