Wittigalia rozpoczną się od Śniadania z Rektorem

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W tym roku studenckie święto będzie trwać w sumie aż osiem dni. Rozpocznie się 11 maja o godz. 9 tradycyjnym Śniadaniem z Rektorem w SKS-ie. W programie weekendowych Wittigaliów m.in. projekt P.I.W.O., wielkie grillowanie i kino plenerowe

Najpierw Wittigalia

sniadanie_z_rektorem_2.jpgStudenci Politechniki Wrocławskiej będą się najpierw bawić na terenie kampusu PWr i na Tekach, uczestnicząc w mnóstwie wydarzeń przygotowanych specjalnie dla nich. Zaplanowano ponad 20 atrakcji, w tym np. Qlturalia, Technikalia, V Maraton Tańca, Spartakiadę, Wielką Bitwę Balonową, pokazy filmów, koncert muzyczny Americana, a także grę nocną.

Na początek jednak rektor PWr, prof. Cezary Madryas zaprasza na wspólne śniadanie do Strefy Kultury Studenckiej. Na pożywny posiłek składają się kanapki, owoce i napoje. Z tej okazji można też otrzymać pamiątkowy, unikatowy kubek.

Podczas Wittigaliów nie zabraknie stałych punktów juwenaliowej zabawy na Tekach takich jak grillowanie, wielkie bajerowanie (z konkurencjami sportowymi  i „parasportowymi” np. słynny ślizg na klacie) i projektu P.I.W.O., czyli pokazu świetlnego wykorzystującego okna 10-piętrowego akademika. Studenci z Koła Naukowego MOS zapowiadają tym razem „zaskakujące widowisko”.

Szczegółowy program dostępny jest na profilu facebookowym Wittigaliów.

Pochód juwenaliowy inną trasą

Z kolei w poniedziałek, 14 maja, zaczynają się Juwenalia Wrocławskie. Po raz pierwszy sześć uczelni połączyło siły, żeby zorganizować imprezę dla wszystkich studentów.

pochod2017.jpgZa przygotowanie pochodu juwenaliowego odpowiada głównie Politechnika Wrocławska. W tym roku trasa będzie przebiegać inaczej niż dotychczas. Uczestnicy spotykają się o godzinie 10 na pl. Wolności (przy Narodowym Forum Muzyki). Tam studenci od władz Wrocławia na pięć dni przejmą symboliczne panowanie nad miastem. Barwny korowód ok. godz. 11.20 wyruszy w kierunku Pasażu Studentów na terenie kampusu PWr.

Trasa pochodu prowadzi następująco: ul. Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański –pl. Społeczny – Most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Pasaż Studentów (przy budynkach D-20 i D-21).

Organizatorzy szacują, że przemarsz zajmie studentom około 1,5 godziny, pokonają oni odległość ponad 2 km. Potem udadzą się na Pola Marsowe, gdzie rozpoczną się juwenaliowe koncerty, wystąpią m.in. L.U.C. Rebel Babel, Myslovitz, Tede, Mesajah, Tabu, Bovska czy Krzysztof Krawczyk.

Juwenalia Wrocławskie (14-18 maja) wspólnie przygotowują: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Wojsk Lądowych.

Więcej szczegółów na stronie juwenaliów.