TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wirtualne spotkania z liderami biznesu i startupów

Czym zajmują się wrocławskie startupy? Jak uczelnia wspiera ich rozwój i współpracuje z biznesem? Tego będzie się można dowiedzieć podczas wirtualnych targów Made in Wrocław, które rozpoczną się 20 października. Patronem honorowym wydarzenia jest Politechnika Wrocławska.

made_in_wroclaw_baner.jpgMade in Wrocław to trzydniowa impreza łącząca w sobie konferencję oraz prezentację wynalazków i innowacji, które napędzają rozwój miasta. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bowiem odbędzie się online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zarejestrować można się na stronie.

– W tym roku promujemy Politechnikę Wrocławską jako uczelnię, która współpracuje z biznesem oraz wspiera startupy studenckie, doktoranckie i pracownicze poprzez działający w jej strukturach Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości – mówi dr inż. Anna Górecka PWr, dyrektor AIP PWr.

Na naszym e-stoisku będzie można znaleźć informacje o firmach współpracujących z uczelnią oraz prezentację oferty PWr i AIP. Odbędzie się także webinar, prowadzony przez Piotra Otrębę z Działu Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej, który opowie o wsparciu rozwoju produktu i prac projektowych inspiracjami ze światowych danych patentowych i w pozapatentowych specjalistycznych bazach danych.

– Podczas Dnia Targowego będziemy dostępni na chacie. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informację na temat współpracy uczelni z biznesem oraz na temat oferty wsparcia startupów przez PWr, realizacji bonów na innowację czy wykorzystania naszych laboratoriów – dodaje dr inż. Anna Górecka.

Swoje e-stanowiska przygotują także takie marki jak, m.in. 3M, Nokia, mBank i Whirpool oraz blisko 20 startupów.

To właśnie w naszym regionie jest najwięcej młodych firm technologicznych w Polsce, a dużą częścią wrocławskiego systemu startupowego są firmy, które specjalizują się w wirtualnej rzeczywistości, tworzeniu różnego typu aplikacji mobilnych, czy rozwiązań pozwalających na przetwarzanie danych. Uczestnicy targów będą mieli okazję do zapoznania się z tym, nad czym aktualnie pracują firmy takie jak: ProxiGroup, VRinHR, Wheelme, VR TierOne, Sambbler, Giant Lazer, EMYS, Meeting Application czy byteLAKE.

Wydarzenie będzie więc dobrą okazją do spotkania liderów biznesu i startupów, zainspirowania się ich działalnością oraz porozmawiania o możliwościach współpracy, które oferują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także naukowcy, a jednym z panelistów pierwszego dnia imprezy będzie prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego PWr. Po każdym z meetupów odbędzie się networking online, w ramach którego będzie można porozmawiać z gośćmi i zadać im pytania pogłębiające konferencyjną dyskusję.

newsletter-promo.png

Więcej informacji o konferencji na stronie.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję