Trwa Nocne Listowanie. Czekamy na Twój udział!

Data: 23.11.2022 Kategoria: działania społeczne

nocne_plaskie.jpg

W poniedziałek, podczas światowego Dnia Życzliwości, wystartowała kolejna edycja „Nocnego Listowania”. Listy w wyjątkowej sprawie piszemy do soboty. Do środy powstało ich już ponad 500.

Tegoroczna edycja uroczyście rozpoczęła się w poniedziałek, 21 listopada, o godz. 19 w budynku H-14. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: znana modelka i inspiratorka Agata Roczniak oraz uznany wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski, autor tegorocznej grafiki dla naszego wydarzenia. Całości towarzyszył koncert politechnicznego zespołu Quantum Of Jazz.

Podczas inauguracji uczestnicy - wśród których był m.in. rektor prof. Arkadiusz Wójs - napisali 500 listów. Jednak to nie koniec, bo w kolejnych dniach chętni do dalszego pisania spotykają się online. Aż do soboty codziennie od godziny 20 można pisać kolejne listy łącząc się z organizatorami poprzez platformę Zoom.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku oraz na oficjalnej stronie. Uwaga, swój udział w wydarzeniu należy zarejestrować na portalu evenea

„Nocne Listowanie” to wydarzenie, które polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnościami, którzy uczą się na Politechnice Wrocławskiej. Dzięki zachęcającym listom pisanym przez wolontariuszy do różnych firm i fundacji zbieramy dodatkowe środki na wsparcie studentów z niepełnosprawnościami i nagradzamy ich za dobre wyniki w nauce, a także aktywność na różnych polach – naukowym, sportowym i społecznym.

Maraton pisania listów organizowany jest na PWr od 2017 roku. W tym czasie uczestnicy napisali w sumie ponad 1 500 listów, dzięki którym udało się uzyskać od firm-darczyńców kwotę ponad 110 000 zł.

Tylko w zeszłym roku w ramach piątej edycji „Nocnego Listowania” zebraliśmy rekordowe 44 tys. zł. Akcja odbyła się pod hasłem „Napisz coś dobrego”.