TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 09.03.2020 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, konkursy/stypendia, nagrody/odznaczenia/medale, studia, Wydział Mechaniczno-Energetyczny
Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr zajęli drugie miejsce w konkursie SAE Aero Design East 2020, który w niedzielę zakończył się na Florydzie. Ich bezzałogowy samolot otrzymał bardzo wysokie oceny za prezentację projektu, raport techniczny i wykonanie misji.
Konstruktorzy z PWr przez wiele miesięcy przygotowywali się do tego konkursu, projektując samoloty, które startowały w dwóch kategoriach – Advanced i Micro. I właśnie w klasie Advanced odnieśli największy sukces.
To kategoria, w której samoloty o rozpiętości skrzydeł 3,35 m muszą podnieść jak najcięższy ładunek statyczny, zlokalizować punkt na ziemi i zrzucić z wysokości 30 m jak najwięcej ładunków o masie 1 kg. Namierzanie odbywa się za pomocą systemu składającego się z kamery i nadajników, które wysyłają obraz w czasie rzeczywistym oraz dane telemetryczne lotu do naziemnej stacji kontroli. Komisja konkursowa ocenia nie tylko wykonanie misji, ale także prezentację projektu i raport techniczny samolotu.
Zespół JetStream z Politechniki zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej zawodów. Jurorzy konkursu wystawili wysokie noty naszym studentom za przygotowanie do konkursu.
– Jesteśmy dumni, bo drugie miejsce za prezentację oraz trzecie za raport techniczny, czyli w kategoriach, które są wyjątkowo trudne, świadczą o naszym profesjonalizmie i dużej wiedzy – uważają studenci.
Zawody SAE Aero Design East 2020 odbyły się w dniach 6-8 marca w Lakeland na Florydzie. Drużyna z PWr rywalizowała z ponad 60 zespołami z całego świata. Nasi studenci musieli też zmierzyć się z zupełnie innymi warunkami atmosferycznymi niż w Polsce. W klasie Advanced ustąpili miejsca jedynie zespołowi z Georgia Institute of Technology (USA), natomiast w klasie Micro nie udało im się zająć medalowej pozycji.
Zespół JetStream startuje w SAE Aero Design od ponad dziesięciu lat, wspierany przez uczelnię i sponsorów, a od 2012 r. także przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
O przebiegu zawodów i osiągnięciach naszych studentów będzie można poczytać na profilu facebookowym zespołu JetStream oraz na profilu AKL PWr.
ISZ
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »