Siedem szkół pod patronatem Politechniki Wrocławskiej

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

podpisanie_umowy_o_objeciu_patronatem_siedmiu_szkol_wyzszych_8.jpgW myśl zawartej umowy PWr obejmie patronatem następujące szkoły:

• III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kaliszu,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

– Państwa obecność świadczy o tym, że nasza uczelnia oddziałuje nie tylko na Dolny Śląsk, lecz także na pozostałe regiony. Zależy nam oczywiście na tym, by mieć jak najlepszych studentów, a absolwenci, którzy każdego roku opuszczają wasze szkoły to gwarantują – powiedział prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Nasza uczelnia zobowiązała się m.in. do udzielania wsparcia przy realizacji projektów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zagwarantowania wszystkim chętnym uczniom udziału w programie „Studium Talent” oraz do zaprezentowania uczniom projektów realizowanych przez działające na PWr studenckie koła naukowe.

– Podpisując umowę, chcemy umocnić kontakty ze szkołami średnimi i przekonać uczniów, że warto stać się studentem Politechniki Wrocławskiej, bo to najlepsza uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z czołowych w kraju. Wspólne działania pokażą, czym tak naprawdę się zajmujemy i jak wyglądają studia. Nie jest to łatwa droga, ale gwarantuje pracę – podkreślił prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

Program zakłada także umożliwienie uczniom udziału w Dniach Otwartych PWr, informowania o konferencjach naukowych, seminariach, wykładach i prelekcjach, które odbędą się na uczelni oraz wsparcie i obsługę poza kolejnością w trakcie rekrutacji na studia.

– Współpraca z uczelnią to bardzo cenna propozycja, dzięki której nasi uczniowie poznają ofertę dydaktyczną oraz cienie i blaski studiowania. Już teraz prowadzone przez naukowców z PWr zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży – dodała Marzena Helińska z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością przedłużenia.

mic