Rekrutacja coraz bliżej końca. Oto najpopularniejsze kierunki

Data: 06.07.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

ciekawosc_pcha_nas_do_przodu.jpg

W poniedziałek, 10 lipca, kończymy rejestrację na studia w ramach pierwszego letniego naboru. 14 tysięcy osób rozpoczęło już proces rekrutacyjny na PWr. Największą popularnością cieszą się kierunek lekarski, matematyka i analiza danych oraz informatyka stosowana.

– W tym roku na kandydatów i kandydatki na 75 kierunkach studiów czeka 7885 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska kierująca Działem Rekrutacji PWr. – Nasza oferta obejmuje dziewięć kierunków w języku angielskim i tyle samo nowości.

Po raz pierwszy na Politechnice Wrocławskiej można rejestrować się na kierunek lekarski, gdzie dla osób zainteresowanych kształceniem się w zakresie medycyny 4.0. czeka 60 miejsc.

Z kolei kierunek inżynieria pojazdów i napędów niskoemisyjnych na Wydziale Mechanicznym to coś dla tych, którzy chcą być przygotowani do nowych wyzwań w automotive.

Na Wydziale Matematyki przygotowano natomiast dwie nowości: to matematyka i analiza danych oraz kierunek inżynierski matematyka, gdzie studenci będą poznawać zagadnienia związane z nauką o danych, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

Interesujących się nie tylko chemią, ale i będących ciekawymi świata zapraszamy na inżynierię materiałową, której program współtworzy aż pięć politechnicznych wydziałów.

O technologiach wspierających medycynę, w całości w języku angielskim, będzie można nauczyć się, wybierając kierunek Medical Informatics na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

Do wyboru praktycznych studiów na kierunku geologia stosowana, przygotowujących od podstaw do rozpoznawania i dokumentowania złóż, a później ich eksploatacji zachęca Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Z kolei dla pasjonatów elektroniki, chcących poznać tajemnice technik światłowodowych Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów przygotował kierunek elektronika i fotonika.

W sumie na I stopniu studiów stacjonarnych czeka 6768 miejsc, a do wyboru jest 59 kierunków studiów. 637 miejsc to natomiast oferta studiów II stopnia. Tutaj do wyboru jest 16 kierunków, w tym sześć w języku angielskim, a nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu, gdzie – jako jedyna uczelnia w Polsce - będziemy uczyć, jak odzyskiwać cenne surowce z odpadów generowanych przez działalność człowieka.

Co wybierają kandydaci

Na kilka dni przed zakończeniem naboru największym zainteresowaniem wśród osób, które rozpoczęły proces rekrutacyjny na PWr cieszą się:

• kierunek lekarski – 11 osób na miejsce,
  • informatyka stosowana w języku angielskim – 7,7 osoby na miejsce,
  • informatyka stosowana – 6,8 osoby na miejsce,
  • matematyka i analiza danych – 6,7 osoby na miejsce,
  • automatyka i robotyka – 5,1 osoby na miejsce.

Wyniki naboru na studia I stopnia poznamy 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 20 lipca.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg