TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Naukowcy z W-6 docenieni w konkursie na Górniczy Sukces Roku

Data: 18.01.2018 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zespół doktora Ryszarda Błażeja z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii został doceniony w konkursie na Górniczy Sukces Roku. Wyróżnienie w kategorii innowacyjność przyznano naszym naukowcom podczas gali w Filharmonii Śląskiej w Katowicach

giph_gornictwo_1.jpgGórniczy Sukces Roku to konkurs organizowany od ośmiu lat przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową i Szkołę Eksploatacji Podziemnej. Jego celem jest promocja i popularyzacja przedsięwzięć na rzecz innowacyjności oraz rozwoju polskiego górnictwa podziemnego, osobowości o szczególnym dla niego znaczeniu oraz działań proekologicznych.

Specjalnie wybrane jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: osobowość, innowacyjność i ekologia. Naukowcy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii byli nominowani w tej ostatniej za „Zintegrowany system do oceny stanu taśm przenośnikowych DiagBelt”. Pierwsze miejsce otrzymał Instytut Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk za Cyfrowy Rejestrator Emisji Metanu. Projekt zespołu dr. Ryszarda Błażeja również spotkał się z uznaniem jury i ostatecznie został wyróżniony, a nagrodę odebrała prof. Monika Hardygóra, dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

DiagBelt to intelignenty system do automatycznego badania i ciągłej lub cyklicznej diagnozy stanu taśm przenośnikowych. Projekt naszych naukowców pozwala na analizę stanu taśm o szerokości do 3 m i prędkości ruchu do 7 m/s. Posiada on własny system mocowania do konstrukcji przenośnika oraz niezależne zasilanie. System oparty jest na wspólnej platformie umożliwiającej przepływ informacji pomiędzy modułami. 

W zespole kierowanym przez dr. Ryszarda Błażeja pracują także dr hab. Leszek Jurdziak, prof. Monika Hardygóra, dr hab Radosław Zimroz, dr Witold Kawalec, Agata Kirjanów i Tomasz Kozłowski.

Więcej o gali w Filharmonii Śląskiej na stronie Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Autorem zdjęcia jest Maciej Dorosiński.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję