TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 14.10.2020 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, nagrody/odznaczenia/medale, Wydział Inżynierii Środowiska
Paulina Barczak, studentka na Wydziale Inżynierii Środowiska otrzymała nagrodę „Złota Diagnoza” przyznawaną młodym pracownikom nauki przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych.
Laureatkę doceniono za osiągnięcia zawodowe i naukowe oraz zaangażowanie w realizacje pracy inżynierskiej przygotowywanej pod opieką dr hab. inż. Izabeli Sówki, prof. uczelni. Nagrodę w wysokości 5 tys. zł wręczono podczas VI edycji Kongresu Energetycznego, który odbył się we Wrocławiu.
Paulina Barczak jest studentką studiów I stopnia, IV roku na kierunku Technologie Ochrony Środowiska o specjalności Zarządzanie Ochroną Środowiska i plasuje się w czołówce studentów z najlepszymi osiągnieciami w kontekście realizowanych na W-7 kursów dydaktycznych.
W swoich badaniach zajmuje się zarządzaniem jakością powietrza, emisjami zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego oraz synergią działań związanych z energetyką i ochroną środowiska.
Obecnie realizuje pracę inżynierską pt. „Amoniak i siarkowodór jako markery odorowe dla wybranego sektora działalności gospodarczej” pod opieką prof. Izabeli Sówki. W trakcie badań angażuje się m.in. w analizy oraz badania realizowane w akredytowanym Laboratorium Badań Olfaktometrycznych we współpracy z wybranym zakładem gospodarowania odpadami z terenu Dolnego Śląska (ZGO GAĆ).
W ramach aktywności studenckiej, oprócz realizowanych kursów dydaktycznych, Paulina Barczak współpracuje z prof. Izabelą Sówką w zakresie przygotowania harmonogramu działań PWr w kontekście dążenia uczelni do jej nisko-/zero-emisyjności.
Nasza studentka pracowała także jako asystentka kierownika w Laboratorium Pomiarów Emisji (ENVILAB-EKO), gdzie m.in. prowadziła i przygotowywała sprawozdania z badań, obsługiwała określone obiekty wyposażenia pomiarowego, przeprowadzała pomiary emisji ze źródeł stacjonarnych i pobierała próbki w obszarze gazów odlotowych.
– W aktywności Pauliny Barczak podkreślić należy jej potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, czego przykładem może być m.in. ukończony kurs pt. „Auditor wewnętrzny systemu zarządzania środowiskowego wg ISO 14001”, co wraz z jej obecną działalnością świadczy o wysokim poziomie zaangażowania i poziomie wykształcenia w obszarze ogólnie rozumianej problematyki środowiskowej – podkreśla prof. Izabela Sówka.
Nagrodę DISE wręczyli w trakcie kongresu Krzysztof Hnatio, prezes zarządu Gaz Storage Poland oraz dr Marcin Sienkiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »