Na juwenaliach projekt P.I.W.O. i wielkie grillowanie

Data: 11.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Widowisko świetlne na Tekach to już stały element juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej. W środę wieczorem tłumy studentów podziwiały kolejną odsłonę projektu P.I.W.O.

- Wykorzystujemy wszystkie 120 okien akademika T-16 – mówił Edwin Prałat ze Studenckiego Koła Naukowego MOS. – Pierwsze prace nad tym pokazem zaczęliśmy już pół roku temu – zdradził koordynator projektu P.I.W.O. Dodał, że instalacja całego systemu oświetlenia już bezpośrednio w akademiku zajęła im kilka godzin.

piwo2016_2.jpg

Chociaż wszyscy mieszkańcy budynku zostali wcześniej powiadomieni o pokazie, znaleźli się tacy, którzy chcieli się wyłamać. – Zgaś to światło! – krzyczały tysiące młodych ludzi, bawiących się na Wittigowie do mieszkańców jednego z pokoju na czwartym piętrze. Chwilę przed godziną 21, gdy wszystkie okna były już ciemne, rozpoczął się pokaz.
Wcześniej jednak studentów przywitał rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski oraz prorektor ds. studenckich prof. Zbigniew Sroka. – Bawcie się dobrze i bezpiecznie, a jutro zapraszamy na pochód juwenaliowy – mówił rektor Politechniki.

piwo2016k_6.jpg
- Pierwszy raz oglądam ten pokaz i jestem pod wrażeniem. Świetna muzyka, fajna atmosfera, jest zabawa! – stwierdziła Monika, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego. Najbardziej podobała jej się grafika wyświetlana do jednego z utworów zespołu Red Hot Chilli Peppers.

piwo2016_1.jpg

P.I.W.O. w tym roku zaprezentowało ponad 40-minutowe widowisko składające się z kilkunastu mniejszych pokazów. Motywem przewodnim była hawajska muzyka i elementy graficzne. Widzowie mogli zobaczyć też m.in. Spidermana, laserowe ludziki i tęczę czy wielobarwne serce. A wszystko w rytm przebojów Adele, Walk The Moon, AC/DC, Shakiry, ale też Eneja i piosenki o Pokemonach.

Piotrek i Radek z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr oglądają pokazy P.I.W.O. od wielu lat. – Szkoda, że tym razem nie było opowiedzianej jakiejś historii, tylko taka luźna składanka różnych kompozycji świateł, ale i tak jest to niezłe widowisko – przyznali.

W środę przed południem na Juwenaliach Politechniki Wrocławskiej odbyło się ŻAKtando – sprawdzenie wiedzy ortograficznej studentów, a po południu rozpoczęło się wielkie grillowanie oraz hawajska zabawa pod namiotem.

piwo2016k_3.jpg
Czwartkowy program juwenaliowych imprez to przede wszystkim około godziny 11 barwny pochód studentów spod Bibliotechu na Wittigowo oraz koncerty na Tekach - od godziny 13 wystąpią m.in. Vavamuffin, Pull the Wire, Bethel, OCN, Miuosh.
Szczegółowy program wszystkich wydarzeń tutaj.
ISZ

*P.I.W.O., czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy to projekt Studenckiego Koła Naukowego MOS działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej. Powstał osiem lat temu. Od tego czasu P.I.W.O. stało się stałym elementem programu juwenaliów Politechniki Wrocławskiej, a także „eksportowym produktem", promując studentów PWr i uczelnię w kraju i za granicą. Więcej o projekcie tutaj.