Stołówka i kawiarnia w Strefie Kultury Studenckiej z nową aplikacją mobilną

Data: 10.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

iSKS to najnowsza aplikacja mobilna, która ułatwia korzystanie ze stołówki i kawiarni w Strefie Kultury Studenckiej. Powstała na razie na platformę Android. Przygotowali ją studenci z Koła Naukowego Technologii Mobilnych, Multimedialnych i Komunikacyjnych (KN TeMoMuKo)

Aplikację od poniedziałku można pobierać za darmo w sklepie Google Play. W porównaniu do poprzedniej, z której korzystała Strefa Kultury Studenckiej, ma bardziej czytelny wygląd i aktualizowane codziennie nie tylko menu stołówki (z cenami), ale także kawiarni działającej na pierwszym piętrze budynku.

- Zawiera również mapę z nawigacją, która prowadzi użytkownika do SKS-u – opowiada Marcin Tymków, lider projektu. – Nowością są też alerty, czyli powiadomienia o ważnych kwestiach dotyczących funkcjonowania stołówki i kawiarni.

Prace nad aplikacją trwały od wakacji. Studenci uzgadniali jej funkcjonalności z SKS-em i po testach, w poniedziałek udostępnili użytkownikom.

Nad aplikacją pracowali Marcin Tymków, Szymon Kozak i Rafał Naniewicz z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. Można ją pobrać tutaj.

- Na pewno będziemy dodawać do niej informacje o wydarzeniach organizowanych w Strefie Kultury Studenckiej, a w przyszłości chcielibyśmy także stworzyć wersję na iOS, a jeśli znajdzie się ktoś chętny wśród programistów, to także na Windows Phone – mówi Marcin Tymków.

lucy