Serowiec zaświeci na niebiesko – dla osób cierpiących na autyzm

Data: 01.04.2016 Kategoria: życie uczelni

0DVRXPBwBfwctBkRo,6_03_9605.jpg

Politechnika Wrocławska włączyła się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. W ramach solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm w sobotę wieczorem popularny Serowiec (bud. C-13) zostanie podświetlony na niebiesko

Akcję rozświetlenia serowca przygotują studenci z Koła Naukowego MOS, którzy mają już doświadczenie w tego typu projektach. Od kilku lat organizują popularny pokaz multimedialny P.I.W.O. Light Show. - Nasze moduły, których używamy do podświetlania okien, ustawimy od strony wybrzeża Wyspiańskiego – tłumaczy Edwin Prałat, koordynator wydarzenia z Koła Naukowego MOS. – Cała akcja jest dość podobna do tego, co dzieje się podczas projektu P.I.W.O. Tyle, że tym razem jedynym użytym przez nas kolorem będzie niebieski. W tym przypadku, ważny jest cel społeczny.

Budynek Politechniki Wrocławskiej zostanie podświetlony około godz. 19.
We Wrocławiu do akcji „zaświeć się na niebiesko” dołączyli m.in. Stadion Wrocław,  Sky Tower Punkt Widokowy i Green Towers Nokia.

Autyzm to jedno z najgłębszych zaburzeń rozwoju. Dotyka wszystkich obszarów funkcjonowania dziecka i może być przyczyną ciężkiej postaci niepełnosprawności. Wczesna diagnoza i terapia może temu zapobiec. Liczba osób z autyzmem na świecie i w Polsce wciąż rośnie. Obecnie 1/150 dzieci diagnozowane ma całościowe zaburzenie rozwoju. ONZ uznała oficjalnie zaburzenie ze spektrum autyzmu za jeden z najpoważniejszych problemów świata obok cukrzycy, raka czy AIDS.

Więcej o akcji tutaj i tutaj.
ach

Na zdjęciu: Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące siedzibę mają w "Serowcu" (fot. Krzysztof Mazur)