Naukowcy o inteligentnych metodach inżynierii danych. Konferencja na PWr

Data: 13.10.2015 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Eksperci z całego świata będą dyskutować na Politechnice Wrocławskiej o najnowszych trendach w pracach nad sztuczną inteligencją. 14 października rozpoczyna się na międzynarodowa konferencja IDEAL 2015. Pierwszy raz odbędzie się ona w Polsce

Spotkanie organizowane jest już po raz szesnasty. Poprzednie edycje odbyły się m.in. w Hiszpanii, Chinach, Brazylii, Anglii, Szwecji.
– Przyjeżdżają do nas goście z międzynarodowych uczelni, wygłoszonych zostanie 70 referatów – zapowiada dr hab. Robert Burduk z Wydziału Elektroniki PWr. Dodaje, że spotkanie w takim gronie ma bardzo duże znaczenie dla środowiska naukowego. - Materiały konferencyjne należą do grona 30 procent najczęściej cytowanych prac zamieszczanych w serii wydawniczej Lecture Notes in Computer Science, renomowanego wydawnictwa Springer – podkreśla dr Burduk.

Tematyka The 16th International Conference on Intelligent Data Engineering and Automated Learning (IDEAL2015) skupia się wokół inteligentnych metod inżynierii danych. Referaty plenarne wygłoszą prof. Manuel Grana z Uniwersytetu Kraju Basków (Hiszpania), prof. Vaclav Snasel z Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie (Czechy), prof. Xin Yao z Uniwersytetu w Birmingham (Anglia), prof. Jerzy Stefanowski z Politechniki Poznańskiej oraz prof. Leszek Rutkowski z Politechniki Częstochowskiej.

Obrady odbywają się w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej (budynek D-20). Potrwają do 16 października.
Więcej informacji tutaj.
ISZ