Diamentowe Granty dla studentów z WPPT

Data: 27.09.2016 Kategoria: konkursy/stypendia, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki – Mateusz Szatkowski i Tomasz Woźniak – zostali laureatami konkursu „Diamentowy Grant”, organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

diamentowy_grant.jpgMateusza Szatkowskiego wyróżniono za projekt „Metody generacji i charakteryzacji wiązek świetlnych z wirami optycznymi z  użyciem przestrzennych modulatorów fazowych”. Z kolei Tomasza Woźniaka nagrodzono za pracę „Badania ab initio właściwości strukturalnych i elektronowych niskowymiarowych struktur półprzewodnikowych na bazie dichalkogenków metali przejściowych”.
Studenci dzięki ministerialnemu konkursowi otrzymają granty na realizację swoich projektów (ponad 200 tys. każdy). Obydwaj rozpoczną w tym roku studia doktoranckie na PWr.

„Diamentowy Grant” to program, który każdego roku wspiera  maksymalnie 100 najzdolniejszych studentów w Polsce. Pomaga im w rozwoju naukowym i daje możliwości realizacji własnego projektu badawczego.

Pierwsze „Diamentowe Granty” przyznano w 2012 r. W tegorocznej, piątej już edycji konkursu nagrodzono 83 najlepszych studentów reprezentujących trzy obszary nauk – humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne. Na przeprowadzenie swoich badań zyskali w sumie ponad 16 mln zł.

ISZ