TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.01.2025 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne
Nasza uczelnia tradycyjnie bierze udział w kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania jest m.in. rektorskie pióro, przejażdżka offroadowym pojazdem, udział w najmniejszym szkoleniu z pierwszej pomocy oraz oczywiście unikalny zestaw naszych gadżetów. Zapraszamy!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę, 26 stycznia już po raz 33. W tym roku środki będą zbierane na potrzeby onkologii i hematologii dziecięcej, a motywem przewodnim jest bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci. Uzyskane wsparcie zostanie przeznaczone na doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. W ciągu 32 finałów WOŚP zebrała 2,3 miliarda złotych i kupiła 72 tysiące różnego rodzaju urządzeń.
Do zbiórki tradycyjnie włączamy się my, czyli społeczność Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy do udziału w naszych aukcjach - wszystkie zakończą się w czwartek, 30 stycznia, o godz. 15.
Zmierz się z rektorem Politechniki Wrocławskiej w pojedynku szachowym. Prof. Arkadiusz Wójs jest wielkim fanem tej królewskiej gry i czeka na kolejnego przeciwnika lub przeciwniczkę. Kto podejmie wyzwanie?
Zwycięzca aukcji otrzyma też od rektora szachy z limitowanej politechnicznej edycji.
Chcesz zaskoczyć swoich znajomych wyjątkowymi potrawami, które wyglądają jak dzieła sztuki? Zajęcia z kuchni molekularnej to idealna okazja, by zgłębić tajniki tej innowacyjnej formy gotowania. W laboratorium Wydziału Chemicznego nauczysz się, jak łączyć naukę z gotowaniem, używając ciekłego azotu, żelatyny roślinnej czy technik sferyfikacji, które zmienią zwykłe składniki w kulinarne arcydzieła.
Zajęcia są dostosowane do każdego, kto chce poznać fascynujący świat nowoczesnej gastronomii.
Ekscytujaca okazja dla tych, którzy interesują się motoryzacją i z zapartym tchem śledzą np. Rajd Dakar. LEM Wroclaw Motorsport zaprasza na offroadową przejażdżkę jednym z naszych najbardziej uwielbianych pojazdów – elektrycznym LEM SSV typu buggy.Rozpędza się do 110 km na godzinę, a w warunkach terenowych jest w stanie przejechać około 90 km na baterii.
Kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B.
Niezwykła pamiątka od PWR Racing Team. Felga, która zapewniła naszym studentom pierwsze miejsce w jednej z konkurencji zawodów Formula Student Poland 2024. Zwyciężyli w kategorii Business Plan Presentation, właśnie dzięki najlepiej zaprezentowanemu planowi biznesowemu dla konkretnego produktu – licytowanej felgi.
Ludzkie życie jest bezcenne, naucz się je ratować pod okiem specjalisty w profesjonalnym otoczeniu. Konkretna nauka, tematy zgodne z twoimi potrzebami i zainteresowaniami. Szkolenie poprowadzi Jarosław Sowizdraniuk z Wydziału Medycznego PWr – ratownik medyczny z 13-letnim stażem, autor książek: „Ratownik. Nie jestem bogiem”, „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.
Możesz się pojawić sam, albo zaprosić rodzinę, przyjaciół czy współpracowników (maksymalnie 8 osób).
Coś dla osób, które zastanawiają się, jak to jest być operatorem łazika podczas międzynarodowych zawodów. Zbierz drużynę operatorską i zmierz się ze zręcznością, spostrzegawczością oraz zwinnością. Czekają szkolenia z budowy i obsługi łazika oraz misja z użyciem ramienia robotycznego przy panelu operatorskim.
Koszulka zespołu PWR Racing Team z podpisami legend motorsportu. Pamiątka z Red Bull Speed Ways 2024 ma na sobie autografy: Davida Coultharda, Adama Małysza, Kuby Przygońskiego.
Rozmiar L, 100% bawełna.
Książka autorstwa prof. Elżbiety Wojaczyńskiej z Wydziału Chemicznego PWr, której okładkę przygotował wybitny polski artysta Wojciech Siudmak.
Licytowany egzemplarz posiada okolicznościową dedykację zarówno autorki, jak i słynnego grafika
Promuj swoją markę z Kołem Naukowym Solvro. Autorzy aplikacji PromoCHATor, która pomaga studentom PWr w wyborze idealnego promotora, umożliwią zwycięzcy emitowanie w niej przez miesiac swojej reklamy.
Dodatkowo czeka unikatowa bluzę Solvro (rozmiar L), skarpetki i zestaw wlepek.
Akademicki Klub Motorowy Apanonar zaprasza na motocyklowe konsultacje i dyskusje ze specjalistami i pasjonatami dwóch kółek.
W ofercie wspólne pokręcenie śrubek i zbadanie twojego jednośladu na hamowni podwoziowej. Zwycięzca otrzyma teżwyjątkową koszulkę z kultowego zlotu w Maniowie i gadżety klubowe.
Chcesz dowiedzieć się, ile mocy drzemie w twoim aucie? Interesujesz się tuningiem pojazdów? Zapraszamy do naszego nowoczesnego laboratorium!
Na Wydziale Mechanicznym, w jednej z najdokładniejszych hamowni podwoziowych w Europie będziesz mógł/a wykonać pomiar mocy maksymalnej, maksymalnego momentu obrotowego oraz strat, jakie generuje układ napędowy wraz z pełnymi wykresami charakterystyki zewnętrznej.
Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznasz m.in. tajniki aromaterapii, nauczysz się rozpoznawać olejki eteryczne, dobierzesz linię produktów kosmetycznych do pielęgnacji ciała i własnoręcznie ją wykonasz. Pod okiem fachowców z Wydziału Chemicznego zrobisz m.in. masło do ciała, żel pod prysznic, świecę sojową lub cukrowy peeling do ciała, olejek do masażu i serum łagodzące.
Otrzymasz też cenne porady, jak najlepiej przechowywać naturalne kosmetyki.
I na koniec nasz orkiestrowy hit, czyli zestaw politechnicznych gadżetów. Tym razem do zdobycie jest zestaw zawierający 9 wyjątkowych przedmiotów związanych z PWr. Wśród nich m.in. geometryczną filiżankę, puzzle, etui na okulary, koszulkę sportową czy też breloczek. Tego nie da się kupić w żadnym sklepie!
Do pomocy i informowania o zbiórce niezmiennie włącza się Akademickie Radio Luz. W dniu finału na 91,6 FM i w internecie będzie można posłuchać specjalnego programu o tej wyjątkowej akcji oraz wylictować wiele ciekawych przedmiotów i atrakcji.
W tym roku jest to możliwość nagrania podcastu w studiu radia, sesja zdjęciowa od Mikołaja Bensdorfa, limitowana bluza i luzowy kubek oraz tradycyjnie możliwość współprowadzenia audycji Audiostarter.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »