TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Potrzebuję pomocy

Potrzebuję pomocy, zdjęcie ilustracyjne

Potrzebujesz wsparcia finansowego? Myślisz o sprowadzeniu rodziny w bezpieczne miejsce? Może po prostu chcesz porozmawiać, bo czujesz, że sytuacja Cię przerasta? Sprawdź, jaką pomoc możesz otrzymać na naszej uczelni.

16 maja to początek tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Wrocławską. Jeśli chcesz u nas studiować, sprawdź naszą ofertę.

W razie dodatkowych pytań możesz zadzwonić pod numer + 48 71 320 31 70 lub +48 71 320 41 11 oraz pisać na admission@pwr.edu.pl.


Jeżeli potrzebujesz pomocy, to jak najszybciej skontaktuj się z nami. Napisz konkretnie, czego potrzebujesz teraz najpilniej i zostaw swój numer telefonu. Dzięki temu szybciej będziemy mogli się z Tobą skontaktować i zaoferować konkretne rozwiązania.

 studentsupport@pwr.edu.pl


W budynku C-13 (wybrzeże Wyspiańskiego 23-25) działa specjalny Punkt Informacyjny.

Uzyskacie tu szczegółową pomoc w sprawie dokumentów i kierunków studiów. Odpowiemy na każde Wasze pytanie. Zapraszamy bezpośrednio do pokoju 1.14 na I piętrze od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 16.00.

Możecie też dzwonić pod numer + 48 71 320 38 96 lub pisać na studentsupport@pwr.edu.pl.


Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów można starać się o zapomogę. Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem karolina.monca@pwr.edu.pl lub telefonem (71) 320 44 87.

Uruchomiliśmy też możliwość starania się o stypendia ze środków zebranych podczas aukcji charytatywnej na rzecz ukraińskich studentów i doktorantów PWr. O zapomogę w wysokości od 1500 do 3000 zł można ubiegać się składając specjalnym wniosek do Działu Współpracy Międzynarodowej. Dokument w języku polski i ukraińskim, instrukcję jak to zrobić oraz regulamin znajduje się tutaj.


Pomocą i wsparciem służą też: prorektor ds. studenckich PWr oraz prodziekani na poszczególnych wydziałach:

Prorektor ds. studenckich PWr

Prodziekani ds. studenckich na wydziałach:

W związku z wojną toczącą się za naszą wschodnią granicą chcemy pomóc Ci w kontynuowaniu lub rozpoczęciu nauki na PWr czy przeniesieniu się na uczelnię. Przygotowaliśmy dla Ciebie konkretne rozwiązania dotyczące organizacji studiów.

Studiuję na Politechnice Wrocławskiej

Jako student/studentka PWr możesz ubiegać się o zwolnienie z części opłat (do 50%) za studia lub kursy powtórkowe. Wniosek należy złożyć na wydziale w formie pisemnej lub przesłać skan drogą elektroniczną. Dokument dostępny jest tutaj oraz w systemie JSOS.

Istnieje możliwość rozłożenia na raty opłat za studia lub kursy powtórkowe. Wniosek należy złożyć na wydziale w formie pisemnej lub przesłać skan drogą elektroniczną. Dokument dostępny jest tutaj oraz w systemie JSOS.

Zapewniamy elastyczne podejście do procesu kształcenia, czyli:

  1. możliwość uzyskania urlopu dziekańskiego lub studiowania bez wpisu na semestr,
  2. realizację kursów w tzw. trybie eksternistycznym z dostępem do materiałów do zajęć umieszczonych na platformie e-portal,
  3. realizację kursów w trybie zdalnym w miarę możliwości infrastrukturalnych wydziałów.

W razie wątpliwości skontaktuj się z dziekanem lub prodziekanem ds. studenckich na swoim wydziale lub za pośrednictwem adresu studentsupport@pwr.edu.pl.


Studiuję w Ukrainie, ale chcę się przenieść na Politechnikę Wrocławską

Jeżeli chcesz się przenieść na naszą uczelnię w ramach prowadzonych przez Politechnikę Wrocławską kierunków studiów, ułatwimy Ci ten proces.  

Pamiętaj, że posiadając status uchodźcy masz prawo podjęcia studiów na zasadach obowiązujących obywateli Polski. W sprawie transferu prosimy o kontakt mailowy studentsupport@pwr.edu.pl lub telefoniczny: 71 320 38 96.

Pomoc psychologiczna

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w Ukrainie jest dla Was źródłem ogromnego stresu. Dlatego przypominamy o dostępnej dla wszystkich z Was pomocy psychologicznej, także w języku angielskim.

Psycholodzy i psychoterapeuci z naszej poradni gotowi są udzielić Wam kompleksowego wsparcia – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

  • Na konsultacje umówicie się poprzez aplikację.
  • Swoje potrzeby możecie też zgłaszać na adres pomoc.n@pwr.edu.pl lub telefonicznie: 71 320 43 20.

Więcej o pomocy psychologicznej na PWr »

Stały dyżur psychologiczny online

Specjaliści Akademickiej Poradni Psychologicznej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie pełnią bezpłatne dyżury online. Możliwa jest konsultacja w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Zapisy: pomoc-ukrainie@aps.edu.pl


Pomoc medyczna

Jeżeli źle się poczujesz i będziesz potrzebował pomocy medycznej, napisz na: studentsupport@pwr.edu.pl

Nasz zespół udzieli Ci informacji na temat tego gdzie i jak możesz umówić się na wizytę do lekarza. Możesz też bezpośrednio skontaktować się z jedną z przychodni we Wrocławiu. Lista przykładowych placówek znajduje się tutaj.

Nie mogę przyjechać do Polski ze względu na obecną sytuację. Czy mogę kontynuować studia w formie zdalnej?

Możesz podjąć studia w trybie eksternistycznym lub uczyć się zdalnie, w miarę możliwości, jakie będzie miał wydział. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio ze swoim prodziekanem ds. studenckich (lista adresów dostępna w zakładce Pomoc na uczelni).

Czy uczelnia może pomóc studentowi z Ukrainy w przyjeździe do Wrocławia?

Każda tego typu prośba jest przez nas rozpatrywana i traktowana indywidualnie. Prosimy o kontakt pod adresem studentsupport@pwr.edu.pl.

Uwaga - należy pamiętać, że według przepisów obecnie obowiązujących na Ukrainie mężczyźni w przedziale 18-60 lat są w wieku poborowym - w tym przypadku nie mamy możliwości pomocy.

Czy mogę ubiegać się o zwolnienie/obniżenie/rozłożenie opłat za studia?

Na podstawie obowiązujących przepisów (Zarządzenie Wewnętrzne 110/2021) każdy student może starać się o rozłożenie opłat na raty oraz obniżenia opłat za studia do 50% wysokości czesnego.

Jak to wygląda w praktyce, można zobaczyć tutaj. Wnioski w tej sprawie należy składać do dziekanatu swojego wydziału (dane kontaktowe w zakładce Pomoc na uczelni).

W razie wątpliwości piszcie do prodziekana ds. studenckich na swoim wydziale (ich dane również w zakładce Pomoc na uczelni).

Czy mogę liczyć na inne wsparcie finansowe ze strony mojej uczelni?

Tak, w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów można starać się o zapomogę. Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem karolina.monca@pwr.edu.pl lub telefonem (71) 320 44 87.

Uruchomiliśmy możliwość starania się o stypendia ze środków zebranych podczas aukcji charytatywnej na rzecz ukraińskich studentów i doktorantów PWr. O zapomogę w wysokości od 1500 do 3000 zł można ubiegać się składając specjalnym wniosek do Działu Współpracy Międzynarodowej. Dokument w języku polski i ukraińskim, instrukcję jak to zrobić oraz regulamin znajduje się tutaj.

Studiuję na uczelni ukraińskiej, ale chcę się przenieść na Politechnikę Wrocławską. Co powinienem zrobić, by kontynuować studia na PWr?

Wejdź na stronę uczelni i wypełnij odpowiedni wniosek oraz oświadczenie. Dokumenty złóż w Dziale Rekrutacji (budynek C-13, wyb. Wyspiańskiego 23-25, I piętro, pok.1.14). 

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami pod adresem studentsupport@pwr.edu.pl i poinformuj o kierunku studiów i wydziale, na który chcesz się przenieść. 

Z kim mogę się kontaktować w kwestiach związanych z kontynuacją studiów, brakiem możliwości przyjazdu na uczelnię itp.

Prosimy kontaktować się bezpośrednio ze swoim prodziekanem ds. studenckim lub pisać na studentsupport@pwr.edu.pl.

Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja ze względu na moje pochodzenie, płeć lub przekonania polityczne. Komu mogę to zgłosić?

Prosimy o niezwłoczny kontakt pod adresem stop.dyskryminacji@pwr.edu.pl. Dodatkowe informacje o pomocy w tej kwestii można znaleźć na rowna.pwr.edu.pl.

Chciałbym wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy, co mogę zrobić?

Jeśli znasz języki wschodniosłowiańskie, jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą i chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.


Polecamy także korzystanie ze specjalnej aplikacji, przygotowanej przez naszych studentów. W „EmergencyEdu” znajdziecie m.in. alarmowe numery telefonów, adresy szpitali, komisariatów policji i konsulatów we Wrocławiu oraz porady, co zrobić w wypadku zgubienia dokumentów czy kradzieży.

Została przygotowana w pięciu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i ukraińskiej. Aplikację pobierzesz tutaj.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz do nas bezpośrednio na studentsupport@pwr.edu.pl

Wszystkich obywateli Ukrainy, którzy są zainteresowani podjęciem pracy na Politechnice Wrocławskiej, zapraszamy na portal z ofertami pracy na naszej uczelni

Dodatkowych informacji udziela Emilia Białas, (tel. +48 71 320 46 70 lub +48 71 320 20 36, pokój 242, budynek A-1).


Aktualne oferty pracy, także dla osób z Ukrainy, można też znaleźć na stronie Biura Karier Politechniki Wrocławskiej.

We Wrocławiu możesz uzyskać pomoc tłumaczy migowych i głuchych obywatelek Ukrainy. To grupa tłumaczy z Polskiego Związku Głuchych, Fundacji Katarynka i Fundacji FONIS.

Pomogą oni w kontakcie z polskimi instytucjami i tłumaczeniu migowym online w punkcie pomocowym na dworcu PKP oraz Przejściu Dialogu czy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Wystarczy wysłać SMS na numer +48 503 112 831 z prośbą o pomoc lub przez aplikację Telegram.


Na grupie facebookowej Wózki dla Ukrainy można znależć informacje o dostępności wózków inwalidzkich dla osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.


Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła specjalny serwis w języku ukraińskim. Można tam znaleźć informacje organizacyjne, przydatne materiały dotyczą edukacji w Polsce oraz aktualne oferty dla studentów i doktorantów z Ukrainy.


Fundacja Leopolis dla Przyszłości nadal przyjmuje wnioski studentów na praktyki w przedsiębiorstwach i organizacjach publicznych RP. Fundacja to wyjątkowy projekt, który umożliwia studentom zdobywanie międzynarodowego doświadczenia zawodowego poprzez odbywanie praktyk w najlepszych polskich firmach. 
Jeśli jesteś zainteresowany do 15 kwietnia 2022 r. wybierz na stronie programu firmę na staż i wypełnij krótką ankietę, dołączając CV i list motywacyjny. Straż rozpocznie się 1 lipca. Strona przyjmująca pokrywa koszty transportu, zakwaterowania, a także wydatki bieżące (nie mniej niż płaca minimalna w kraju).

Kancelaria Prezydenta RP:

Urząd do spraw cudzoziemców:

Dolnośląski Urząd Wojewódzki:

Urząd Miejski we Wrocławiu:

Słownik fraz polsko-ukraińsko-rosyjsko-angielskich przygotowany przez profil Językowe kontrowersje.

Polsko-ukraińskie słowniki online: lingea.pl, glosbe.com.pl.

Język polski bez granic - podręcznik do nauki języka polskiego przygotowany przez stowarzyszenie „Wspólnota Polska".

Bezpłatny kurs języka polskiego dla Ukraińców przygotowany przez Instytut Lingwistyki.

Darmowy kurs języka polskiego dla Ukraińców organizuje też Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły: tel. +48 71 798 67 01, wew. 114 lub 115.

Język polski dla Ukraińców za darmo - kurs przygotowany przez ESKK.


Alliance Francaise we Wrocławiu zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie języka francuskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt Je parle французькою ! я розмовляю français zawiera:

  • test poziomujący,
  • 30 godzin kursu j francuskiego w grupach dla dzieci i młodzieży,
  • 60 godzin kursu j. francuskiego, w trybie intensywnym, w grupach dla dorosłych,
  • niezbędne materiały dydaktyczne,
  • konsultacje językowe,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Pierwsza edycja kursów ruszy już w czerwcu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: telefonicznie (+48 532 722 878), mailowo sekretariat@alliance.wroclaw.pl, oraz osobiście w sekretariacie Alliance Française we Wrocławiu (Rynek 58).

Wymagany jest dokument potwierdzający wjazd do Polski po 24 lutego 2022 r. Projekt jest współfinansowany przez: Ambasadę Francji w Polsce oraz Alliance Francaise we Wrocławiu.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję