System POL-on

System POL-on jest to zintegrowany system informacji o szkolnictwie wyższym, który wspiera pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Głównego Urzędu Statystycznego oraz Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów.

Jego istotnym zadaniem jest stworzenie globalnej bazy danych o jednostkach naukowych, wyższych uczelniach i nauce polskiej. Gromadzone dzięki niemu informacje wspierają procesy decyzyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odnośnie do polskich uczelni oraz jednostek naukowych.

Cele systemu to m.in. wspomaganie podziału dotacji dla szkolnictwa wyższego i nauki oraz udostępnianie informacji o ich przyznaniu, wspomaganie śledzenia sposobu wydatkowania dotacji, wspomaganie oceny jakości kształcenia oraz oceny jakości badań naukowych, a także dostarczanie obiektywnych informacji o szkolnictwie wyższym dla studentów, potencjalnych studentów, pracowników nauki i przedsiębiorców oraz dostarczenie danych statystycznych o szkolnictwie wyższym do GUS.

W systemie POL-on gromadzone są informacje w moduła­ch takich jak:
  • kierunki studiów,
  • studenci,
  • doktoranci,
  • pracownicy,
  • osiągnięcia artystyczne,
  • stopień dr/dr hab.,
  • studia doktoranckie,
  • uprawnienia jednostek do nadawania
    stopni naukowych,
  • pomoc materialna,
  • patenty i dokonania,
  • działania upowszechniające naukę,
  • sprawozdania,
  • laboratoria i aparatura,
  • infrastruktura,
  • nieruchomości,
  • inwestycje,
  • projekty naukowe,
  • finanse jednostki,
  • biblioteki naukowe,
  • czasopisma wydawane przez jednostki.
Zarządzenia Wewnętrzne
  • ZW 117/2016 w sprawie minimum kadrowego w Politechnice Wrocławskiej
  • ZW 106/2016 zmieniające załącznik do ZW 66/2015 w sprawie utworzenia elektronicznego archiwum prac dyplomowych w Repozytorium Wiedzy Politechniki Wrocławskiej (zgodnie z ZW 112/2014)
  • ZW 104/2016 w sprawie wprowadzenia wzoru oświadczenia dla nauczycieli akademickich o zaliczeniu do minimum kadrowego dotyczącego uprawnień do nadawania stopni naukowych