TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Znakomite wyniki naszych gimnazjalistów

Data: 19.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Żaden przedmiot nie sprawił problemów uczniom Akademickiego Gimnazjum Politechniki Wrocławskiej, którzy w tym roku po raz pierwszy w historii szkoły przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Nasi – już prawie - absolwenci znakomicie poradzili sobie zwłaszcza z matematyką i językami obcymi

Do egzaminu kończącego naukę w gimnazjum przystąpiło 72 uczniów. Składał się on z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz testu z języka obcego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

uczniowie_gimnazjum_akademickiego_pwr.jpgNasi podopieczni najlepiej poradzili sobie z matematyką, zdobywając 94 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 58,3 proc.), językiem angielskim na poziomie podstawowym – 98 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 77,8 proc.) i językiem niemieckim na poziomie podstawowym – 97,8 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 59,4 proc.). Z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym uzyskali 89,7 proc. (średnia we Wrocławiu – 60,8 proc.), a z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym 94 proc. (średnia we Wrocławiu – 75,6 proc.). 

Z egzaminu z języka polskiego uczniowie zdobyli średnio 90,1 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 75,3 proc.), z historii i WOS 87,7 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 66,9 proc.), a z przedmiotów przyrodniczych 85,9 proc. punktów (średnia we Wrocławiu – 59,4 proc.).

– Trzeba pamiętać, że nasza szkoła powstała trzy lata temu i był to dla nas pierwszy tego typu egzamin. Tym bardziej należy więc docenić bardzo dobre wyniki uzyskane przez uczniów. Spodziewałam się, że będą wysokie, bo widziałam zaangażowanie w naukę i walkę młodych ludzi o osiągnięcie dobrego rezultatu – powiedziała Agata Roman, dyrektorka Zespołu Szkół Akademickich PWr.

Wysokie wyniki sprawiają, że uczniowie nie powinni mieć problemów z dostaniem się do wybranych szkół średnich. – Bardzo cieszy fakt, że spora część gimnazjalistów chce kontynuować naukę w Liceum Akademickim PWr – dodaje dyrektorka.

Miejsc w liceum będzie w tym roku więcej niż w latach ubiegłych – utworzonych zostanie pięć klas pierwszych. Rejestracja w systemie rekrutacji internetowej do Liceum Akademickiego Politechniki Wrocławskiej prowadzona jest do 22 czerwca. Od 23 do 27 czerwca zbierane będą podania i kserokopie świadectw, a także zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz zaświadczenia o udziałach w konkursach. Do liceum politechnicznego trzeba się rejestrować osobno, poza miejskim systemem rekrutacji. 

Liceum jest szkołą akademicką o profilu matematycznym. Uczniowie mogą zaangażować się w różnego rodzaju projekty, które realizowane są m.in. we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Placówka organizuje także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki. Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. kółka językowe i szkolna gazeta.

Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie.

mic

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję