Znajdź pracę, która będzie Twoją pasją

Data: 19.03.2019 Kategoria: aktualności ogólne, praca/praktyki/staże

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Przedstawicieli blisko stu pracodawców można spotkać podczas 31. Akademickich Targów Pracy Campus Recruitment, które we wtorek rozpoczęły się na Politechnice Wrocławskiej. Trzydniowa impreza trwa w Zintegrowanym Centrum Studenckim PWr (bud. C-13)

atp_cr_04.jpgTargi pozwalają studentom na nawiązanie współpracy z firmami oraz zapoznanie się z aktualnymi ofertami praktyk i staży. Dla pracodawców jest to z kolei doskonała okazja do wymiany informacji dotyczących wymagań stawianych w procesie rekrutacyjnym.

Po raz pierwszy wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Biuro Karier PWr o Fundację Manus, trwa aż trzy dni. W tym roku odbywa się pod hasłem „Zakochaj się w swojej pracy”.

– Uczelnia pozwala młodym ludziom na uzyskanie świetnego wykształcenia, dzięki czemu mogą aplikować o naprawdę wspaniałe posady. Także sami studenci są ciekawi ofert i chętnie spotykają się z potencjalnymi pracodawcami. Z kolei obecność tak dużej liczby wystawców świadczy o tym, że kontakt z Politechniką Wrocławską przynosi firmom same korzyści – mówił dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr.

Oferta pierwszego dnia skierowana jest do wszystkich studentów i absolwentów. W środę zapraszamy osoby specjalizujące się w analizie danych, a w czwartek informatyków oraz osoby planujące swój rozwój zawodowy w branży IT.

atp_cr_10.jpgW sumie swoje oferty zaprezentuje rekordowa liczba prawie 100 pracodawców. W tym gronie są m.in. takie firmy jak: Amazon, Credit Agricole, Velux, 3M, Comarch, Toyota, Volkswagen, Capgemini, Collins Aerospace, Sitech, Atos, Nokia, Volvo, Tieto czy też LG Chem.

– Bardzo nam miło, że pracodawcy, z którymi na co dzień współpracujemy tak licznie zdecydowali się przyjąć zaproszenie do udziału w targach. Hasło imprezy brzmi „Zakochaj się w swojej pracy”, ale żeby się zakochać, trzeba najpierw ze sobą porozmawiać, dlatego zachęcamy wszystkich uczestników do kontaktów i zapoznania się z ofertą wystawców – dodała Katarzyna Sławińska-Oleszek, szefowa Biura Karier PWr.

W trakcie targów nie zabraknie także porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych, pisania własnego CV oraz ciekawych warsztatów i szkoleń. 31. edycja targów potrwa do czwartku, 21 marca, godz. 9.30-16.00.

Więcej informacji na stronie.

mic