Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Złoto i srebro na w Zakopanem dla naszej alpejki

Data: 03.03.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasza studentka Agata Popieluch świetnie wypadła na Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. W kategorii uczelni technicznych zdobyła złoty i srebrny medal

slalom1.jpgNasza zawodniczka zwyciężyła w slalomie gigancie, a w slalomie zabrakło jej jedynie osiem setnych sekundy do wygranej.  W klasyfikacji generalnej zajęła 10. miejsce. – To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że z Agatą ścigały się byłe reprezentantki kadry narodowej -  mówi Tomasz Knap, trener sekcji narciarskiej w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

Mistrzostwa odbyły się na zakopiańskim stoku Harenda (28 luty-2 marca). Akademiccy sportowcy rywalizowali w slalomie gigancie i slalomie. W kategorii mężczyzn najlepiej z reprezentantów PWr wypadł Wojtek Kubiela, który zdobył 41. miejsce, Łukasz Walencki był 42., a Igor Kuboszek 51. – To był ich pierwszy start w barwach PWr, więc i tak uważam, że świetnie sobie poradzili – ocenia trener.

Agata Popieluch, studentka Wydziału Architektury, ma na koncie już wiele sukcesów sportowych. W ubiegłym roku na AMP w Zakopanem także była najlepsza w kategorii uczelni technicznych. Stanęła również na podium Akademickiego Pucharu Polski w Narciarstwie Alpejskim (AZS Winter Cup), zdobywając srebrny medal w slalomie gigancie i brązowy w slalomie.