Złote medale dla naszych kolarek górskich na Akademickich Mistrzostwach Polski

Data: 16.05.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zawodniczki Politechniki Wrocławskiej zdominowały Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Drużynowo zdobyły złoto w klasyfikacji generalnej i w typie uczelni technicznych

amp_kolarstwo_gorskie2017_2.jpgPonadto Karolina Cierluk (studentka biotechnologii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki) zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas, a w wyścigu głównym zajęła trzecie miejsce. W tej konkurencji lepsza była od niej inna zawodniczka z naszej uczelni Iwona Kurczab (studentka Wydziału Inżynierii Środowiska), która zdobyła srebrny medal. Z piątym czasem linię mety przejechała trzecia studentka PWr - Patrycja Piotrowska.

Męska reprezentacja zdobyła srebrny medal w kategorii uczelni technicznych. Najlepiej wypadł Mikołaj Dziewa, który w klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce w typie uczelni technicznych. Pozostali nasi zawodnicy to Piotr Krawczyk, Przemysław Lewandowski,  Marcin Kowal i Rafał Sycha.

Wyścigi rozegrano 12-14 maja w Parku Śląskim w Chorzowie. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie AMP w kolarstwie górskim.

O innych sportowych sukcesach naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.