Zjazd stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Data: 24.04.2018 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko 50 naukowców weźmie udział w rozpoczynającym się 11 maja zjeździe Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Gospodarzem spotkania będzie Politechnika Wrocławska

Zjazdy co roku organizowane są w innym polskim mieście. Podczas ubiegłorocznego spotkania w Krakowie z inicjatywą goszczenia naukowców w 2018 r. we Wrocławiu wystąpił prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego PWr. Miejscem zjazdu będzie Hotel im. Jana Pawła II. - W spotkaniu mogą wziąć udział tylko członkowie klubu - tłumaczy prof. Marcin Drąg. - Można nim zostać będąc kierownikiem najbardziej prestiżowych grantów przyznawanych przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Naszą uczelnię będzie reprezentować siedem osób.

W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. prelekcje pracowników Narodowego Centrum Nauki i FNP. W sobotę wieczorem poznamy także laureata nagrody im. Artura Rojszczaka, tragicznie zmarłego założyciela klubu. Wyróżnienie przyznawane jest młodym doktorom wyróżniającym się osobowością, humanizmem, pasją naukową oraz dorobkiem badawczym.

Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zrzesza lauretaów podoktorskich programów stypendialnych FNP. Do celów Klubu należą interdyscyplinarna i międzypokoleniowa integracja stypendystów FNP, działania wspierające naukę i propagujące etos naukowca oraz nauczyciela, krzewienie dobrej praktyki naukowej i podnoszenie kwalifikacji, a także wzajemna pomoc stypendystom w sytuacjach losowych.

Więcej informacji na stronie klubu.