Zagraniczni studenci śpiewali polskie kolędy [ZDJĘCIA]

Data: 19.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Tradycyjnie słuchacze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców na PWr spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Było barwnie i wielokulturowo

wigilia_studentow_zagranicznych2.jpgStudenci m.in. z Indonezji, Angoli, Kolumbii, Wietnamu i Palestyny  prezentowali swoje narodowe tańce. Przygotowali też wspólnymi siłami (pod kierownictwem Mariana Góreckiego, wykładowcy ze studium) składankę świątecznych kolęd w języku polskim. Niespodzianki muzyczne przyszykowali także pracownicy Działu Rekrutacji oraz lektorzy ze studium.

Spotkanie wigilijne na PWr to dla zagranicznych studentów  nie tylko okazja do poznania polskich bożonarodzeniowych zwyczajów, ale także pokazania własnych tradycji.  Niektórzy pierwszy raz dzielili się opłatkiem czy kosztowali wigilijnych potraw.

Studium Języka Polskiego dla Obcokrajowców na PWr powstało w 1985 r. Jako jedyny ośrodek  nauczający cudzoziemców języka polskiego we Wrocławiu wydaje świadectwa uprawniające  absolwentów do rozpoczęcia studiów w dowolnej uczelni w Polsce.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej kształci się ponad 900 studentów z zagranicy , w tym ok. 300 to osoby, które przyjechały w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus+.

r.