TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zagraniczni studenci poznają Politechnikę

Data: 22.02.2019 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko 300 studentów z różnych krajów rozpocznie w semestrze letnim naukę na Politechnice Wrocławskiej. W piątek poznawali kampus, kolegów z kół naukowych oraz możliwości spędzania wolnego czasu w mieście

obcokrajowcypwr_studenci2a.jpgWśród nowych słuchaczy najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Indii, Ukrainy i Turcji. Młodzi ludzie przyjechali również do Wrocławia z Pakistanu, Iraku, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Indonezji, Bangladeszu, Włoch, Chin, Libii, Brazylii i Niemiec. W gronie najpopularniejszych wydziałów, które wybierają zagraniczni studenci, przodują wydziały: Mechaniczny, Informatyki i Zarządzania, Chemiczny i Architektury.

–  Jest nam bardzo miło, że jako miejsce swoich studiów wybraliście Politechnikę Wrocławską. Mam nadzieję, że zbliżające się semestry będą dla was udane, a nauka zakończy się zdobyciem dyplomu. Dla wielu z was są to pierwsze dni w Polsce i mam nadzieję, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę, lecz także przyjaciół i w przyszłości będziecie ambasadorami naszej uczelni w swoich krajach. Życzę wam wszystkiego dobrego i powodzenia w nauce – powiedział prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

W trakcie „Dnia wstępnego” mogli m.in. zobaczyć film informacyjny o Politechnice, obejrzeć specjalne prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz spotkać swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, a także zapoznać się z ofertą Biblioteki PWr.

Obecnie na naszej uczelni studiuje ponad 1100 obcokrajowców. Najwięcej pochodzi z Ukrainy, Indii i Białorusi. W tym gronie ponad 250 osób to uczestnicy programów wymiany studenckiej.

Zapytaliśmy nowych studentów PWr, dlaczego zdecydowali się studiować na naszej uczelni:

obcokrajowcypwr_stud_niemcy.jpgMeike Küpper z Niemiec – Jestem studentką z programu Erasmusa na Wydziale Architektury. Na studia do Wrocławia przyjechałam z Technische Universität Dortmund, gdzie studiuję planowanie przestrzenne. Zdecydowałam się na Politechnikę Wrocławską, ponieważ zainteresował mnie program studiów i słyszałam, że to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jestem bardzo ciekawa mojego pobytu we Wrocławiu, ale przyjechałam dopiero wczoraj, więc jeszcze nie widziałam miasta. Na pewno w najbliższych dniach wybiorę się na spacer nad Odrę. 

obcokrajowcypwr_stud_hiszpania.jpgAna Sarabia z Hiszpanii – Przyjechałam do Wrocławia w ramach programu Erasmus+, żeby studiować informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Na co dzień studiuję w Universidad Nacional de Educación a Distancia w Murcji. Jestem podekscytowana pobytem w Polsce, bo to dla mnie nie tylko pierwsza wizyta w tym kraju, ale w ogóle poza Hiszpanią. Moje pierwsze wrażenia w Polsce? Zdecydowanie jest zimniej niż w Hiszpanii. Podoba mi się kampus uczelni i samo miasto. Chcę jak najwięcej zobaczyć. Wczoraj z chłopakiem wybrałam się na jednodniową wycieczkę do Poznania. Dzięki temu nauczyłam się pierwszych słów po polsku: „dwa bilety to Poznań”.

obcokrajowcypwr_stud_indie.jpgShyamal Gandhi z Indii – Na studia do Wrocławia przyjechałem z Ahmadabadu, stolicy indyjskiego stanu Gudźarat. Na wyjazd do Polski zdecydowałem się po wielu pozytywnych opiniach kolegów z uczelni, którzy tutaj studiowali. Na Politechnice Wrocławskiej zaczynam studia magisterskie z Elektroniki i Robotyki. Nigdy nie byłem w Europie i jestem bardzo ciekaw, jak wygląda tutaj życie. Niestety nie mogę za wiele na razie powiedzieć, ponieważ dopiero co przyleciałem.


obcokrajowcypwr_stud_nigeria.jpgYahayah Ibraheem Abiodun z Nigerii – Na Politechnice Wrocławskiej będę studiował Matematykę Stosowaną. Zdecydowałem się na studia we Wrocławiu, bo słyszałem, że Politechnika Wrocławska jest jedną z najlepszych w kraju. W Polsce jestem od pięciu miesięcy, a na początku byłem na kursie językowym w Katowicach, więc kilka podstawowych słów po Polsku już znam. Wrocław i Politechnika bardzo mi się podobają i nawet pogoda nie jest wcale tak zła.


obcokrajowcypwr_stud_indonezja.jpgMuhammad Sunma Wirayudha i Juni Noor Rohman z Indonezji – Do Polski przyjechaliśmy w ramach programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza. Jesteśmy tutaj już półtora roku i mamy za sobą m.in. intensywny kurs języka polskiego. Na Politechnice Wrocławskiej będziemy studiować na II stopniu studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Na pewno warto było tu przyjechać. Na naszej uczelni braliśmy udział w budowaniu bolidów wyścigowych, z którymi ścigaliśmy się na zawodach w Japonii, a na PWr też powstają tego typu konstrukcje. Jest to jednak o wiele wyższy poziom i choćby dlatego warto było tu przyjechać. Nie jest wykluczone, że po studiach poszukamy pracy we Wrocławiu, bo chcielibyśmy zostać w Polsce. Bardzo podoba nam się architektura Wrocławia, za to pogoda trochę nas zaskoczyła, bo dopiero tutaj po raz pierwszy zobaczyliśmy śnieg.

mic, krzys

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję