Z Wydziału Matematyki na prestiżowe warsztaty w USA

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Przemysław Biernacki z Wydziału Matematyki znalazł się w gronie 30 osób z całego świata, które od 24 lipca przebywają w Stanach Zjednoczonych w ramach renomowanego programu stypendialnego „Babson Build Program”

babson.jpgOrganizatorem i gospodarzem wydarzenia jest amerykański Babson College, od 24 lat najlepsza uczelnia w rankingach szkół przedsiębiorczości.

Nasz student zakwalifikował się do programu poprzez krajowe eliminacje przeprowadzone przez fundację Santander Universidades w maju i czerwcu. Oprócz niego Polskę reprezentuje jeszcze tylko Maciej Kozłowski z Politechniki Poznańskiej.

- W sumie jest nas 30 osób z krajów, w których istnieją placówki Santander Universidades współpracujące z uczelniami wyższymi – opowiada Przemysław Biernacki. - Głównie są to przedstawiciele krajów latynoskich, jak Hiszpania, Chile, Argentyna, Meksyk, Brazylia, ale jest też trójka osób Anglii oraz po jednej z Niemiec i Chin.

Podczas czternastu dni warsztatów na uczestników czekają zajęcia z przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu oraz marketingu skoncentrowane głównie na kluczowych zagadnieniach dla osób chcących założyć start-up.

Obecnie uczestnicy mają kilka dni na bliższe poznanie i dobranie się w grupy. – Do 4 sierpnia mamy przedstawić pomysły naszych zespołów na biznes w specjalnym konkursie – tłumaczy Przemysław Biernacki. - Zupełnie tak, jakbyśmy walczyli między sobą o inwestora.

Zajęcia, które potrwają do 6 sierpnia, prowadzą założyciele prosperujących już startupów oraz wykładowcy Babson College.

ach