XIV Bal Politechniki Wrocławskiej

Data: 03.06.2016 Kategoria: uroczystości uczelniane, życie uczelni

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału zaproszeni goście będą się bawić na Charytatywnym Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej. Dochód z imprezy zasili fundusz stypendialny studentów z niepełnosprawnością

W tym roku w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej pojawi się ponad 170 osób. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdzie się m.in. występ akrobatyczny Aleksandry Melskiej, znanej z udziału w programie telewizyjnym „Mam talent”.

Jedną z najważniejszych części balu tradycyjnie są okolicznościowe aukcje. Tym razem będzie można wylicytować m.in.:

• ponad stuletnią oryginalną paryską lampę pokojową na naftę (fundator prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej),
  • pióro Waterman i trzy książki autorstwa Janusza Korczaka (fundator Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka),
  • piłkę z podpisami zawodników koszykarskiego Śląska Wrocław oraz koszulkę Macieja Zielińskiego (fundator Sławomir Piechota, Poseł na Sejm RP),
  • ekskluzywny pakiet Sky Tower, w skład którego wchodzi m.in. złota karta umożliwiająca 100 wjazdów na taras widokowy na Sky Tower oraz ekskluzywna kolacja dla dwóch osób właśnie w tym niezwykłym miejscu (fundator dr Leszek Czarnecki, założyciel Getin Holding).

Jeszcze przed imprezą duże kwoty na fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów przekazały Fundacja PKO BP (20 tys. zł) oraz wrocławskie firmy Impel (20 tys. zł) i Elektrotim (5 tys. zł).

Do tej pory dzięki zbiórkom prowadzonym podczas balów udało się zebrać ponad 500 tys. zł. Ze środków tych ufundowanych zostało ponad 350 stypendiów dla studentów Politechniki Wrocławskiej z niepełnosprawnościami.

Materiał telewizji Studenckiej Styk podsumowujący dotychczasowe bale charytatywne na Politechnice Wrocławskiej: