Wyróżnienie dla Fundacji Manus

Data: 24.05.2017 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

We wtorek w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu nagrodzono laureatów III Plebiscytu Gospodarczego Gwiazdy Biznesu 2017. W kategorii Podmiot Ekonomii Społecznej zwyciężyła działająca przy Politechnice Wrocławskiej Fundacja Manus

manus.jpgW konkursie brało udział łącznie 60 podmiotów w sześciu kategoriach. Fundacja Manus rywalizowała o zwycięstwo w swojej grupie z siedmioma innymi organizacjami. Organizatorem konkursu był Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, portal Naszbiznes24.pl oraz spółka FRW Media Group.

Fundację Manus w 1995 r. stworzyły Samorząd Studencki PWr i władze uczelni. Organizacja działa na rzecz społeczności Politechniki Wrocławskiej, a zwłaszcza jej studentów. Dba o ich rozwój i karierę, wspiera działalność naukową i szeroko pojętą kulturę studencką.

Wśród największych projektów Manusa są m.in. Akademickie Targi Pracy i Dni Aktywności Studenckiej. Fundacja zajmuje się także ubezpieczeniami dla studentów i pracowników uczelni, prowadzi klub dziecięcy mSzkrab, poradnię prawną i sekcję wsparcia działalności studenckiej, w ramach której pomaga aktywnym studentom i kołom naukowym w organizacji ich projektów i wyjazdów. W ostatnich miesiącach fundacja zaangażowała się w tworzenie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych w Zajezdni Dąbie we Wrocławiu.