Wsparcie marszałka dla studentów PWr

Data: 26.05.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pomoże w promocji politechnicznych kół naukowych podczas międzynarodowych targów gospodarczych CeBIT, Hannover Messe i CIFIT. Umowę o współpracy podpisali w piątek prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej i Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego

Umowa dotyczy promocji wybranych kół naukowych działających na PWr w czasie targów przemysłowych Hannover Messe 2018 (prezentacja rozwiązań m.in. z zakresu robotyki, druku i modelowania 3D oraz procesów przemysłowych) oraz targów informatycznych CeBIT 2018 (prezentacja rozwiązań z zakresu m.in. robotyki, dronów, a także gaming and entertaiment). Oferta Politechniki Wrocławskiej będzie także promowana podczas targów inwestycyjnych CIFIT 2018.

– Dla nas to bardzo ważne porozumienie, bo dotyczy naszych najaktywniejszych studentów działających w kołach naukowych, w których powstają najciekawsze idee. Młodzi ludzie są nieskażeni barierami, dlatego ich pomysły często są niezwykłe i ciekawe. Jestem przekonany, że prezentacja projektów stworzonych przez naszą najzdolniejszą młodzież na międzynarodowych targach będzie znakomitą promocją nie tylko dla Polski, lecz także dla regionu i naszej uczelni – powiedział prof. Madryas.

W trakcie targów studenci będą mogli zaprezentować swoje wynalazki oraz prototypy urządzeń lub pojazdów. Wezmą także udział w przygotowaniu samych stoisk, opracowując m.in. aplikacje multimedialne takie jak filmy, zdjęcia i spacery VR.

– Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Politechniką Wrocławską, bo to właśnie na tej uczelni powstaje najwięcej wynalazków i zgłaszanych jest najwięcej patentów. Świetna kadra dydaktyczna przekazuje więc nie tylko wiedzę, ale jest także źródłem nowych pomysłów. Jestem przekonany, że to dobra inwestycja i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozszerzać – dodał marszałek województwa dolnośląskiego.

Umowa będzie realizowana w ramach projektu „Promocja gospodarcza Województwa Dolnośląskiego na rynkach krajowych i międzynarodowych” o wartości blisko 5 mln zł. Jest on skierowany także do dolnośląskich mikro i małych firm działających w branży nowoczesnych technologii.

Porozumienie zakłada wsparcie dla osiemnastu studenckich kół i organizacji naukowych:

• TK Games,
  • PWR Racing Team,