Wrocławski Salon Maturzystów w środę na PWr

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Jak przygotować się do matury? Którą uczelnię i jaki kierunek wybrać? Odpowiedzi na te pytania tegoroczni  i przyszli maturzyści będą mogli znaleźć podczas Wrocławskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016. Spotkania z ekspertami i przedstawicielami uczelni zaplanowano w Centrum Kongresowym PWr

Salon Maturzystów startuje 28 września i potrwa dwa dni. W programie imprezy znalazły się m.in. spotkania z ekspertami wrocławskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Nie tylko podpowiedzą oni o sposobach przygotowania do matury z poszczególnych przedmiotów, ale także zwrócą uwagę na to, jakich błędów podczas nauki unikać. Przedstawią też obowiązki i prawa przyszłorocznych maturzystów. Pierwszy wykład rozpocznie się o godz. 8.45.

salon_mat2015.jpg

Zaplanowano także cykl prelekcji na temat zasad rekrutacji na uczelnie akademickiego z całego regionu, w tym m.in. na Politechnikę Wrocławską. Z ofertą edukacyjną dolnośląskich szkół wyższych będzie można zapoznać się także na rozstawionych stoiskach promocyjnych.

Uczniowie dowiedzą się też, co należy zrobić, żeby studiować za granicą i jak zaplanować ścieżkę kariery oraz jakie są perspektywy pracy w najlepiej opłacanych zawodach.

Dwudniowe spotkanie na Politechnice Wrocławskiej jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której w największych ośrodkach akademickich w Polsce organizowane są podobne wydarzenia. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Szczegółowy program wrocławskiego Salonu Maturzystów można znaleźć tutaj.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Jana Szmidta i przewodniczącego Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich prof. Waldemara Tłokińskiego.

mc