Wizyta przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów

Data: 09.12.2019 Kategoria: aktualności ogólne

Na początku grudnia na Politechnice Wrocławskiej gościli przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA). Była to druga wizyta w ramach trwającej oceny instytucjonalnej. Pierwsza odbyła się w październiku 2019 r.

wizyta_delegacji_eua_2.jpgCelem wizyt było omówienie informacji zawartych w raporcie samooceny oraz zapoznanie członków zespołu EUA–IEP ze sposobem zarządzania uczelnią i jej funkcjonowaniem, w szczególności w zakresie zarządzania badaniami i wykorzystywania wyników badań.

W spotkaniach z ekspertami udział wzięło ponad 150 osób w tym m.in. władze uczelni, Zespół Samooceny, przewodniczący Rad Dyscyplin Naukowych, członkowie Rady ds. Jakości Kształcenia, przewodniczący komisji programowych, pracownicy CWINT, WCTT, AIP i CKU oraz grupa pracowników naukowych i nauczycieli akademickich, doktoranci i studenci.

Zespół EUA–IEP gościł na Wydziałach: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Chemicznym oraz Elektrycznym, a także w wybranych laboratoriach oraz studenckich kołach naukowych. Efektem wizyt ekspertów są wstępne rekomendacje zmian i propozycje nowych kierunków rozwoju - dokument jest dostępny w intranecie.

wizyta_delegacji_eua_3.jpgW opracowaniu analizie poddane zostały następujące obszary:

• zarządzanie i podejmowanie decyzji instytucjonalnych,
  • kultura jakości (kultura organizacyjna),
  • system nauczania,
  • badania,
  • działania społeczne,
  • umiędzynarodowienie.

Końcowy raport EUA-IEP dotyczący uczelni zostanie opublikowany w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeśli uczelnia przejdzie pozytywnie procedurę międzynarodowej oceny, będzie miała prawo do posługiwania się prestiżowym wyróżnieniem, jakim jest logo IEP.

Ewaluacja finansowana jest w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Akredytacje zagraniczne”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.