WIZek - nowy krasnal na kampusie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rodzina politechnicznych krasnali powiększyła się. Przed budynkiem Wydziału Informatyki i Zarządzania we wtorek pojawił się wyposażony w laptopy i telefon komórkowy WIZek

wizek_10.jpgFigurka stanęła z okazji 50. rocznicy powstania Wydziału Informatyki i Zarządzania. Krasnal został wykonany w pracowni rzeźbiarskiej Beaty Zwolańska-Hołod. Jego imię – WIZek - pochodzi od skrótu nazwy wydziału, czyli WIZ. Znaleźć go można przed wejściem do budynku B-4 przy ul. Łukasiewicza.

Rzeźba przedstawia krasnoludka siedzącego za stołem i pracującego na dwóch laptopach. Na jednym z nich znajduje się logo wydziału, a na drugim napis „1969-2018 50 lat Wydziału Informatyki i Zarządzania".

WIZek to siódmy krasnal – po Chemiku, Lappku, BEAnku, Wykształciuchu, ósemce wioślarskiej  i Poliglotku – który zamieszkał na terenie kampusu PWr. Uroczyście na uczelni przywitał go rektor prof. Cezary Madryas i dziekan W8 prof. Zygmunt Mazur.

Obchody 50-lecia WIZ rozpoczęły się 4 grudnia i potrwają do 7 grudnia. W ramach uroczystości odbędzie się jeszcze Dzień Studencki w Bibliotechu z finałem Areny Projektów Informatycznych i spotkaniem z dziekanem (5 grudnia) oraz akademia w auli PWr z udziałem m.in. pierwszych absolwentów (7 grudnia).