Weź udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym

Data: 13.02.2018 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Fundacja Romualdo Del Bianco i Politechnika Wrocławska zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym Heritage for Planet Earth. Główną nagrodą to trzy tysiące euro. Nasza uczelnia jest jednym z patronów wydarzenia

Politechnika Wrocławska i włoska fundacja współpracują od 2014 roku. Na mocy porozumienia podpisanego we Florencji nasi studenci - głównie z wydziałów Architektury oraz Budownictwa Lądowego i Wodnego - biorą udział w międzynarodowych warsztatach i wykładach poświęconych konserwacji i ochronie zabytków oraz poznają kultury innych krajów. Celem Fundacji Romualdo Del Bianco jest promowanie i wzrost świadomości, szczególnie młodych pokoleń, o kruchości dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Konkurs Heritage for Planet Earth trwa do końca 2018 r. i organizowany jest w ramach inicjatywy Life Beyond Tourism. Uczestnicy swoimi zdjęciami mają wypromować podróżowanie jako metodę do częstszych spotkań, prowadzenia komunikacji czy nawiązania dialogu.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest trzy tysiące euro. Uczestnik, który zajmie drugie miejsce, otrzyma tysiąc euro. Kolejne 24 osoby otrzymają wyróżnienia - na które przeznaczono w sumie 10 tys. euro. Każdego miesiąca głosujący wybiorą ich zdaniem najlepsze fotografie.

Zainteresowanych udziałem zapraszamy na stronę wydarzenia. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować na adres mailowy  h4pecontest@lifebeyondtourism.org.

heritage.jpg