Wesprzyj akcję „Dar dla Aleppo”. Zbieramy na odbudowę szpitala

Data: 07.04.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Politechnika Wrocławska włączyła się w zbiórkę pieniędzy na odbudowę i wyposażenie szpitala św. Ludwika w Aleppo. W holu gmachu głównego PWr stoi już specjalna skarbonka

plakat_akcji_dar_dla_aleppo.jpgAkcja „Dar dla Aleppo” to inicjatywa ponad podziałami religijnymi i politycznymi, w której biorą udział różne instytucje i uczelnie. Jej koordynatorem jest organizacja  „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” . Główny cel to zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenie go w sprzęt medyczny.

Z informacji otrzymanej od siostry Marguerite Slim, dyrektorki szpitala wynika, że potrzeba m.in. respiratorów, aparatury do endoskopii, gastroskopii, kolonoskopii czy aparatu  do robienia zdjęć rentgenowskich. Odbudowy wymaga też sala operacyjna szpitala.

- Stawiamy sobie za cel zebranie minimum 317 tys. euro - deklarują organizatorzy akcji. Wspomóc inicjatywę można przesyłając sms o treści RATUJE ma numer 72405 (koszt 2,46 zł), wpłacając pieniądze na konto projektu lub wrzucając je do oznakowanych skarbonek. Jedna z nich znajduje się na Politechnice Wrocławskiej w budynku A1. W ten sposób uczelnia chce umożliwić studentom i pracownikom  włączenie się w konkretną pomoc zniszczonemu Aleppo.

Zbiórka na Politechnice będzie prowadzona do końca czerwca.

Więcej o akcji na stronie.