TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wesprzyj akcję „Dar dla Aleppo”. Zbieramy na odbudowę szpitala

Data: 07.04.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Politechnika Wrocławska włączyła się w zbiórkę pieniędzy na odbudowę i wyposażenie szpitala św. Ludwika w Aleppo. W holu gmachu głównego PWr stoi już specjalna skarbonka 

plakat_akcji_dar_dla_aleppo.jpgAkcja „Dar dla Aleppo” to inicjatywa ponad podziałami religijnymi i politycznymi, w której biorą udział różne instytucje i uczelnie. Jej koordynatorem jest organizacja  „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” . Główny cel to zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenie go w sprzęt medyczny.  

Z informacji otrzymanej od siostry Marguerite Slim, dyrektorki szpitala wynika, że potrzeba m.in. respiratorów, aparatury do endoskopii, gastroskopii, kolonoskopii czy aparatu  do robienia zdjęć rentgenowskich. Odbudowy wymaga też sala operacyjna szpitala.

- Stawiamy sobie za cel zebranie minimum 317 tys. euro - deklarują organizatorzy akcji. Wspomóc inicjatywę można przesyłając sms o treści RATUJE ma numer 72405 (koszt 2,46 zł), wpłacając pieniądze na konto projektu lub wrzucając je do oznakowanych skarbonek. Jedna z nich znajduje się na Politechnice Wrocławskiej w budynku A1. W ten sposób uczelnia chce umożliwić studentom i pracownikom  włączenie się w konkretną pomoc zniszczonemu Aleppo.

Zbiórka na Politechnice będzie prowadzona do końca czerwca.

Więcej o akcji na stronie.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję