TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

We Wrocławiu o ochronie zabytków betonowych

Konserwacja i badania zabytków betonowych oraz zarządzanie obiektami zabytkowymi to najważniejsze tematy konferencji „InnovaConcrete: Ochrona zabytków betonowych z początku XX wieku”, która 24-25 września odbędzie się we Wrocławiu.

ochrona_zabytkow_betonowych.jpg

Konferencja i warsztaty są organizowane we Wrocławskim Centrum Kongresowym (ul. Wystawowa 1) w związku z udziałem Hali Stulecia w międzynarodowym projekcie europejskim InnovaConcrete.

Zespół naukowców z Katedry Konstrukcji Budowlanych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, pod kierunkiem prof. Jerzego Jasieńki, w składzie dr inż. Krzysztof Raszczuk, mgr inż. Mateusz Moczko oraz mgr inż. Piotr Frąckiewicz prowadzi badania naukowe w Hali Stulecia w kontekście właściwości fizyko-mechanicznych betonu oraz oceny skuteczności zastosowania produktów InnovaConcrete na obiekcie.

W ramach projektu rozwijane i testowane są nowoczesne materiały konserwatorskie służące ochronie historycznego betonu, takie jak impregnaty, konsolidanty, nanoinhibitory stali, hydrofobizatory, żele czyszczące czy bioenzymy wspomagające autonaprawę konstrukcji.

Wstęp na spotkanie i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia jest bezpłatny. Prezentacje będą prowadzone w języku polskim i angielskim, a dla uczestników będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne.

Projekt InnovaConrete jest współtworzony przez interdyscyplinarny zespół partnerów odpowiedzialnych między innymi za badania naukowe materiałów budowlanych w obszarze symulacji numerycznych, badań laboratoryjnych i zastosowań in-situ. 

Weryfikacja skuteczności zastosowań badanych i rozwijanych materiałów będzie się odbywać na obiektach referencyjnych projektu takich jak: rzeźby Eduardo Chillida w Hiszpanii, Wieże Pamięci we Włoszech, Stacja Arseniusza Romanowicza w Warszawie oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.

newsletter-promo.png

Wszystkie informacje dotyczące konferencji wraz z programem można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję