W6 z akredytacją programu IPMA-Student

Data: 02.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii uzyskał akredytację przyznawaną przez International Project Management Association Polska. To potwierdzenie, że programy nauczania wydziału związane z zarządzaniem projektami są zgodne z wymaganiami kompetencyjnymi certyfikatów nadawanych przez tę organizację

ipma.pngAkredytacje IPMA-Student zostały przyznane dla:
- kierunku „Górnictwo i geologia” studiów stacjonarnych pierwszego stopnia,
- kierunku „Górnictwo i geologia” na specjalności „Geoinformatyka” studiów stacjonarnych drugiego stopnia,
- kierunku „Górnictwo i geologia” na specjalności „Eksploatacja Podziemna i Odkrywkowa Złóż” studiów stacjonarnych drugiego stopnia.

Akredytacje te są potwierdzeniem zgodności programów nauczania Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (z zakresu zarządzania projektami) z wymaganiami stawianymi przez International Project Management Association Polska.
Organizacja przyznaje uznawane na całym świecie certyfikaty IPMA 4-L-C. Są one m.in. cenione w procesach rekrutacji. Dzięki akredytacji dla W6 studenci z tego wydziału, którzy zaliczą ścieżkę akredytowanych przedmiotów, będą mogli przystąpić do egzaminu i uzyskać taki certyfikat.

IPMA* podkreśla, że certyfikat stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży. Jest dzisiaj szczególnie istotne, bo – jak pokazują badania – tylko niewielki procent absolwentów podejmuje swoją pierwszą pracę zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów i specjalnością.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii jest – jak dotąd – jednym z dwóch wydziałów w Polsce, reprezentujących kierunki techniczne, które uzyskały akredytację IPMA-Student (tym drugim jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej). Pozostałe wydziały w większości reprezentują nauki o zarządzaniu.

* International Project Management Association Polska (IPMA Polska) jest częścią międzynarodowej organizacji non-profit International Project Management Association, zrzeszającej i certyfikującej Project Managerów na całym świecie.

lucy