TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

V Rajdokonferencja „Vehicles of the Future”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pokaz konstrukcji alternatywnych napędów pojazdów z zastosowaniem biopaliw oraz rajd pojazdów zasilanych biopaliwami, to tylko niektóre z atrakcji V Jubileuszowego Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową „Vehicles of the Future”

rajdokonferencja.jpgRajdokonferencja, która odbędzie się 28 kwietnia-2 maja 2018 r., adresowana jest głównie do młodych naukowców, studentów i doktorantów, którzy swoją działalność naukową koncentrują wokół zagadnień związanych z konstrukcją i energetyką pojazdów, w tym „pojazdów przyszłości”. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają także wszystkich motocyklistów i kierowców pojazdów użytkowych.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokaz konstrukcji alternatywnych napędów pojazdów z zastosowaniem biopaliw (Rynek we Wrocławiu), konferencja naukowa (Semków k. Mińska na Białorusi) i warsztaty naukowe (Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie), złożenie wieńców w miejscach urodzin i śmierci Wielkich Polaków, miejscach męczeństwa i kaźni, a także chwały oręża polskiego.

Tegoroczna edycja Rajdokonferencji organizowana jest w 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza. Uczestnicy wydarzenia złożą hołd poległym żołnierzom (m.in. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie i w Kuropatach k. Mińska), twórcy odzyskania niepodległości przez Polskę Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu (m.in. na Placu Piłsudskiego w Warszawie) oraz wieszczowi narodowemu w miejscu jego urodzenia - Zaosiu k. Nowogródka.

Organizatorem Rajdokonferencji jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Patronat nad wydarzeniem objęli premier Mateusz Morawiecki oraz prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję