Udany występ naszych tenisistów. Koszykarki lepsze od rywalek z Ekonomicznego

Data: 25.11.2016 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej rozegrano pierwszy turniej  tenisa ziemnego. W klasyfikacji drużynowej Politechnika Wrocławska zajmuje drugie miejsce w tej dyscyplinie

koszykowka_zenska_pwr_dlm3.jpg- Indywidualnie najlepiej z kadry męskiej wypadł Leszek Królak, dochodząc do półfinału - relacjonuje Jakub Osóbka, trener ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. - Wśród pań nasza liderka, Natalia Lewińska, przegrała dopiero w finale z reprezentantką AWF - dodaje.

W zawodach, rozegranych 19 i 20 listopada, naszą uczelnię reprezentowali: Natalia Lewińska, Barbara Beleć, Aleksandra Pasternak, Hanna Kapołka, Martyna Spisacka, Leszek Królak, Paweł Dłuski, Jakub Zielonka, Marcin Beleć i Michał Bryła. W klasyfikacji drużynowej obie ekipy PWr zajmują drugie miejsce.

Z kolei żeńska sekcja koszykówki w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej rozegrała dwa mecze. W pierwszym spotkaniu nasze koszykarki pokonały Uniwersytet Ekonomiczny  81:51 (najwięcej punktów zdobyły Aleksandra Hirkowska - 19 i Anna Pelc – 16). W drugim starciu przegrały z drużyną Akademii Medycznej 56:68. - Mecz był bardzo zacięty. Dziewczyny z „medyka” zaskoczyły nas zaciętością – mówi Krzysztof Zemankiewicz, trener sekcji koszykówki na PWr. - To była prawdziwa sportowa bitwa – dodaje.

Skład drużyny Politechniki Wrocławskiej: Anna Pelc, Laura Prystrom, Aleksandra Hirkowska, Paulina Tudaj, Katarzyna Rożeń, Marta Piątek, Monika Skoczylas, Justyna Tomczyszyn, Aleksandra Łapińska.

Dolnośląska Liga Międzyuczelniana to rywalizacja w 28 dyscyplinach sportowych. W roku akademickim 2015/2016 w lidze wzięło udział dziewiętnaście wyższych uczelni z regionu. W klasyfikacji generalnej Politechnika Wrocławska zajęła drugie miejsce, zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego. Harmonogram tegorocznych rozgrywek dostępny jest na stronie organizatora DLM.

ISZ