TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Trzech doktorantów W9 zacznie staże w firmach z branży kosmicznej

Data: 07.11.2016 Kategoria: konkursy/stypendia, projekty kosmiczne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Agencja Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego ogłosiły laureatów pierwszej edycji programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Wśród ośmiu osób, które rozpoczną półroczne staże w największych polskich firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych, jest aż trzech doktorantów PWr

arp_kosmos.jpgDo programu zgłosiło się 39 kandydatów. Po zapoznaniu się z ich osiągnięciami i doświadczeniami organizatorzy wyłonili ośmiu laureatów, którzy wkrótce zaczną sześciomiesięczne staże w renomowanych polskich firmach z branży technologii kosmicznych. Będą to: Astronika, Blue Dot Solutions, Centrum Badań Kosmicznych, Hertz Systems, Ires Technologies, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego oraz Sener. Wynagrodzenie stażystów w 60 proc. pokryje Agencja Rozwoju Przemysłu, pozostałe 40 proc. firma przyjmująca na staż. Miesięcznie to między 4 a 6 tys. zł brutto.

Wśród laureatów jest trzech doktorantów z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Maciej Dziewięcki odbędzie staż w Astronice, Denis Czuliński w Centrum Badań Kosmicznych, a Jędrzej Górski w Hertz Systems.

Głównym założeniem programu jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców i wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami z sektora kosmicznego. – Mamy świadomość, że sektor technologii kosmicznych będzie miał coraz większy wpływ na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki – mówił podczas ogłoszenia wyników programu Marcin Chludziński, prezes ARP. – Dlatego w ARP koncentrujemy się na inwestycjach w branże przyszłości, bo to one przynoszą najwięcej zysków. Oprócz inwestycji kapitałowych, nasze wsparcie kierujemy do młodych naukowców i badaczy. W ten sposób chcemy umożliwić utalentowanym osobom zdobycie wiedzy i wykorzystanie jej w praktyce. Rozpoczynając pierwszy tego typu w Polsce program stażowy w branży technologii kosmicznych, liczymy na to, że będzie to dobra inwestycja.

l

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję