Trwa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską

Data: 18.05.2018 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Od 15 maja można się już rejestrować w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Na szesnastu wydziałach na chętnych czeka 61 różnorodnych kierunków

W tym roku dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia przygotowano ponad 6,3 tys. miejsc, a na studia stacjonarne II stopnia 345 miejsc. Z kolei na osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi czeka blisko 950 miejsc (w tym ponad 600 na studia              I stopnia).

Pierwsza rekrutacja zakończy się 5 lipca, a ogłoszenie wyników nastąpi 9 lipca. Drugi nabór rozpoczniemy 14 lipca.  Uczelnia nie wprowadziła do swojej oferty nowych kierunków, ale na Wydziale Informatyki i Zarządzania powstała nowa specjalność – Danologia, która w trakcie zimowego naboru cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W trakcie ubiegłorocznej rekrutacji najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzenia. O jedno miejsce walczyło tam ponad dziesięciu chętnych. W czołówce obleganych kierunków znalazły się także Informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Inżynieria systemów na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Mechatronika na Wydziale Elektrycznym.

Informacje o terminach i zasadach rekrutacji można znaleźć na stronie.